Autor Zpráva
horava2
Profil
Zdravím,
právě se chystám dělat web, který bude jak v českém jazyce, tak i v anglickém. Výběr jazyka bude před vstupem na web.
Ale vůbec nemám žádné zkušenosti jak na to. Javascript ? php ?

Můžete mi doporučit jak začít ? Děkuji
H13
Profil
horava2:
Nevím sice jakou formou budeš web vytvářet, ale můžeš se zkusit podívat na nějaký redakční systém, který má toto již vyřešené.
horava2
Profil
můžeš mi doporučit nejaký takový RS ?
H13
Profil
horava2:
Bohužel ne, neznám podmíky, za jakých chceš web provozovat, neznám prostředí tvého serveru, neznám tvůj vkus.

Podívej se na hlavní RS jako jsou Joomla!, Drupal, Wordpress, ...

Např. v Joomle! se multijazyčnost řeší za pomocí komponent Joom!fish, Nooku, atd. Ostatní neznám, ale určitě tohle maji také vyřešené.
horava2
Profil
každpádně jsem měl v plánu web tvořit od základů sám, takže se přikláním k jinému způsobu něž RS. Ale na druhou stranu nebylo by to od věci a možná by mi to ušetřilo práci.
Každopádně se bude jednat o jednoduchou prezantaci firmy. Největší problém bude v tom, že se bude měnit i menu ( obrázkové ). CJ, AJ.
Petr ZZZ
Profil
Základ tvorby webu, pokud chceš psát sám (doporučoval bych to) je HTML a CSS.
horava2
Profil
To ANO, ale jak mam začít s tím, aby byl web v CJ i v AJ ?
Petr ZZZ
Profil
To žel nevím, ale taky se chystám na dvoujazyčný web. Zatím mám (skoro všechen) web jenom německy, ale chtěl bych si výhledově aspoň část přeložit i do češtiny. Asi to vyřeším tak, že z každé stránky bude odkaz na úvodní stránku a tam bude možnost si vybrat jazyk. Samozřejmě je možnost psát na každou stránku ručně prachobyčejné odkazy na její protějšek v druhém jazyku, ale to je dřina. Možná to tak ale udělám; zda to jde nějak zautomatizovat, netuším. Javascriptem i v PHP se dá kouzlit všelijak, ale já jsem rád, že ovládám aspoň základy HTML a CSS.
keeehi
Profil
Petr ZZZ:
Javascript bych v tomto případě asi nepoužil, ale PHP určitě ano.

horava2:
Co "přesně" by jsi chtěl doporučit?
Radek9
Profil
horava2:
Přenášejte to například přes GET. Tedy ?jazyk=cs. Poté z databáze/souboru načtěte příslušný jazyk a do stránky si vkládajte místo textu části pole.

<mimo téme>
Zajímavé, že před tečkou a čárkou mezeru nepíšete, ale před otazníkem ano. Proč?
</mimo téma>
Axamith
Profil
Něco podobného jsem řešil na jednom webu. Mám adresáře s českou a anglickou variantou + společný adresář s grafikou a podobnými daty. Každá jazyková varianta má vlastní index a v rootu webu je jeden společný, který přes php kontroluje IP adresu. Pokud je česká nebo slovenská, přesměruje na český index a českou jazykovou variantu, pokud patří IP do zbytku světa, směruje na anglickou variantu. Samozřejmě je v hlavičce možnost přepíníní jazykových verzí. ( To php udělátko jsem si nechal udělat externě. )

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0