Autor Zpráva
Aa
Profil *
Dobrý den,
nevíte, jak by šla vytvořit klikací mapa podobná té v online hře Dark Elf? (www.darkelf.cz?
Nox
Profil
Zdravim.... máš grafiku nebo implementaci (a v tom případně jestli by šlo konkrétněji)?
Aa
Profil *
Já zatím nemám nic... Momentálně promýšlím všechny možné aspekty mojí webové hry a zaujala mě právě tato mapa.
Plánuju vytvořit mapu herního světa jako obrázek, ale nevím, jak vyřešit tu "interaktivitu" - že se po kliknutí na každou zemi něco stane.
Nox
Profil
To už souvisí s tím pochopit jak funguje jakákoli interaktivita na webu... v podstatě to kliknutí může přesměrovat na skript který něco provede a pak se zase přesměruje na původní stránku, příp. směřuje na aktuální stránku s tím, že jí předá nějaké parametry a akce která se má provést se provede před vytvořením této stránky
Aa
Profil *
Špatně jsem se vyjádřil, mě jde spíš o to, jestli se taková mapa musí napsat ručně, nebo se nechá vygenerovat.. pokud druhá možnost, tak jak?
Nox
Profil
Tak pokud si uděláš skript na generování... asi to nebude ale úplně jednoduchý a bude tam řada principielních problémů, co nejsou na první pohled zřejmý, minimálně s přibývajícíma nárokama na to jak by měl výsledek vypadat

Každopádně si uděláš nějakou kolekci oblastí s pravidly generování (co za oblasti může být kolem, co za objekty (jestli nějaké) může být na nich), objektů co se tam můžou nacházet s pravidly generování a akcí co se k nim vážou a nějaké nastavení toho generování (hustota objektů, nějaký podtyp oblastí (sněžná mapa X písečná), filtrování objektů (low-level/high level lokace ....a já nevim co všechno možné))

Darkelf mě podle screenů připadá dělaný ručně, není moc vidět nějaká pravidelnost

Na googlu by snad k tomu mohlo být něco přesnějšího
Aa
Profil *
Díky... nenapadá vás nějaké řešení, jak udělat určité oblasti klikací? Je možné použít xhtml klikací mapu, nebo je nějaké lepší řešení?
Aa
Profil *
Aha.. tam je vlastně problém se zobrazením dalších věcí jako budov atd..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0