Autor Zpráva
Adél
Profil *
mám malinký problém nechci aby mi někdo kopíroval obrázky ze stránky mám tam možnost klikat jen na odkazy ale nevychytala sem obrázky v tom smyslu že se mi tam objeví je odeslat vytisknout a tak v pravém horním rohu nevíte jak to zrušim ...?
Spikee
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/meta-tagy.html#dalsi
Šlaha
Profil
Ale je to na nic
centi
Profil
Adél
To čo ti radí Spikee ti len odstráni ten toolbar pri nabehnutí nad obrázok. Ale v žiadnom prípade nezabráni skopírovaniu obrázka. Resp. skopírovanie obrázka zo stránky sa nedá zakázať, možno len urobiť zložitejším.
Adél
Profil *
a jak to udělat hodně složité?
Acci
Profil
Nelze žádným způsobem zakázat kopírování obrázků (tohle téma se tu už řešilo mnohokrát)
Adél
Profil *
ale na blocích nejdou stahnout pokud nejsi velkej machr
Šlaha
Profil
Cože? Dej sem odkaz, kde to podle tebe nejde stáhnout
Dero
Profil
Adél
ale na blocích nejdou stahnout pokud nejsi velkej machr


I skromný, nenápadný, vcelku tichý človíček s trochou znalostí zkopíruje z webu libovolný obrázek. Přinejhorším mu stačí znát tlačítko PrtScr.
Adél
Profil *
jo to vím že stačí tohle taky to zvládám ..... ale lidi co znám ne .. ale kdyby náhodou prostě nechci aby se to stáhlo přes myš
Dero
Profil
Dobrá rada - vykašli se na to. Na webu jsou důležité věci (čistý kód, přehledná a účelná grafika, uživatelský komfort) a věci nedůležité (zbytečný js, balast). Nezlob se, ale pochybuji, že už máš vyřešené opravdu důležité věci.
Adél
Profil *
nemáma asi a ž to uvidíš tak se ti to líbit nebude ale soufám že alespon neco oceníš...
bojars
Profil
a jak to udělat hodně složité?

Spikeeho odkaz plus:

http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/prave-tlacitko-zakaz.html

Je to "hodně" a zbytočne zložité. Súhlasím so všetkými, ktorí sú proti, alebo Ťa od toho odhovárajú... ale však aj na tej stránke to Yuhů tiež komentuje...
Radek Hrabůvka
Profil
Pohodlně jdou zkopírovat obrázky Firefoxem:
Nástroje => Informace o stránce => karta Média, mám to i s prohlížečem.
Každý dnešní prohlížeč (grafický) má něco podobného: Soubor, Uložit jako...
Koupil jsem klávesnici, nefungova klávesa PrtScr. Tak jsem ji šel vrátit s tím, že pro mne to je třetí nejdůležitější klávesa po Enter a Esc ;-)
Je jediný způsob, jak zabránit ztažení obrázku: u JPEG komprese nastavit takovou sílu, že se na to nedá dívat, pak to nikdo dobrovolně nechce.
Plaváček
Profil
Zkopírování obrázku nelze zabránit (ostatně to bylo už řečeno výše), na druhou stranu, pokud přeci jenom hodláte cestu ke stažení méně znalým uživatelům ztížit, existuje jednoduchá cesta i bez Javascriptu, postačí vám čisté CSS. Zde je ukázka .

Princip tkví v použití průhledného obrázku, který pomocí absolutní pozice "navléknete" na vložený obrázek a můžete ztížit i cestu pomocí PrtScreen vložením nějakého copyrightu. Více zjistíte ve zdrojovém kodu.

Druhý obrázek je vložen jako pozadí přímo elementu P a nad ním je opět absolutně pozicovaný blok s průhleným obrázkem o stejné velikosti. To má navíc dvě výhody - obrázek se nezobrazí ani při vypnutých stylech a nelze uložit ani jako pozadí, protože samotný obrázek není součástí kodu stránky, ale je umístěn ve stylu. Nešťastnému uživateli se tedy uloží pouze prázdný průhledný obrázek, což nepotěší :)

Je ale nutné dodat, že to není příliš praktické řešení, zvláště potřebujete-li vyrobit fotogalerii se stovkami fotek.

Tolik ode mě jako odpověď na úvodní otázku.
peta
Profil *
Adél
Na stahnuti obrazku nemusis byt velky machr.
Co se ti zobrazi na obrazovce, to musi byt uz na tvem pocitaci a to v kesi. Staci Kliknout na Tento pocitac a doklikas se tam...

Pres mys je treba
"pofiderni zakaz praveho tlacitka"
www.jakpsatweb.cz Javascript priklady
Cirdan
Profil *
Plavacek
To má navíc dvě výhody - obrázek se nezobrazí ani při vypnutých stylech a nelze uložit ani jako pozadí, protože samotný obrázek není součástí kodu stránky, ale je umístěn ve stylu. Nešťastnému uživateli se tedy uloží pouze prázdný průhledný obrázek, což nepotěší :)

Asi budem musiet skazit nieciu radost.... obrazok sa nielenze zobrazil, ale som ho aj stiahol.... takze.... ee... a nebol priehladny ale pekne farebny.....
Plaváček
Profil
První stáhneš ze stránky při vypnutých stylech, Cirdane, ten druhý se ti při nedostupných stylech ani nezobrazí. Navíc, já radost nemám, považuji takové věci za naprosté zbytečnosti. Samozřejmě, Mozilla ti ho umožní uložit přes Page Info, ale otázka zněla jinak - jak neznalému uživateli, většinou člověku, který používá IE znemožnit uložení obrázku přes pravé tlačítko myši.
Leo
Profil
Bezte s tim schovavanim obrazku uz nekam, pokud nechcete, aby si je lidi ukladali, tak je proste nedavejte na internet a nechte si je doma na disku. Leo
Radek Hrabůvka
Profil
peta najdi v keši mapu
Výše popsaným způsobem způsobem mám ve Firefoxu obrázky jak na dlani, včetně mapy.
Plaváček Tvůj způsob se mi zdá složitý, stačí dát pozadí průhlednému gifu.

img.obr1 {background: url(obr1.jpg)
img.obr2 {background: url(obr2.jpg)

<img class=obr1 src=pruhledny.gif width=200 height=300>
<img class=obr2 src=pruhledny.gif width=200 height=300>

Neznám jediný důvod, proč by si BFU nemohli stahovat obrázky a ostatní ano.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0