Autor Zpráva
Leomato
Profil
Prosím vás dokázali by ste mi povedať ako sa vlastne inštaluje PHP na web a ako sa upravuje?
Radek9
Profil
Leomato:
Pokud hostujete na nějakém serveru, kde PHP není, jediná možnost asi bude domluvit se se správcem serveru. Na většině serverů dnes však PHP bývá. Moc jsem ale nepochopil tu úpravu. Jak jste to myslel?
Leomato
Profil
Myslel som to tak že ako to mám urobiť tak aby sa tam dalo prihlásiť, vlastná anketa,...
fajzen
Profil
Leomato:
odporúčam prečítať si nejaký návod, napr. na linuxsofte
Radek9
Profil
Leomato:
Pokud PHP neumíte, tak by bylo dobré se ho naučit. Zde máte základ pro pochopení PHP.
fajzen
Profil
<mimo-téma>
v prvom rade sa chcem ospravedlniť za OT

Radek9:
nechcem rýpať, ale nedá mi to... ten tvoj návod by som úplnému začiatočníkovi naozaj neodporúčal...
(PHP) Od javascriptu se však liší tím, že v prohlížeči není vidět jeho kód, ale pouze výsledek.
hlavný rozdiel je v tom, že PHP sa vykonáva na servery, zatiaľ čo JavaScript v prehliadači (čo tam mimochodom nemáš vôbec spomenuté)! JS by som s PHP vôbec neporovnával

$page = $_GET["page"]; - Proměnná $page se rovná proměnné $_GET["page"]; (používá se kvůli zkracování)
nie, hodnota z $_GET["page"] sa priradí do premennej $page
potom je tu plno ľudí, ktorí porovnávajú dve premenné pomocou jedného =

a vôbec je to pre začiatočníka také divoké... nevysvetlíš tam úplne základy, ale už hovoríš o predávaní parametrov v adrese... taký začiatočník možno ani nevie, čo je to premenná, čo je podmienka, funkcia...

Neber to, prosím, zle, skôr ako konštruktívnu kritiku ;)
</mimo-téma>
Radek9
Profil
fajzen:
Dobře, děkuji za typy. Opravím to. Psal jsem to asi před půl rokem a už jsem na to moc nekoukal.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0