Autor Zpráva
Brblos
Profil *
Zdravim Vas,
som zaciatocnik a s php nemam skusenosti (pouzivam iba CMS system).
Mozete mi niekto prosim poradit, ako vytvorit textove pole, do ktoreho bude mozne zapisovat s tym, ze po odoslani sa ten text zapise na koniec existujuceho suboru asdf.txt?

Dakujem velmi pekne
mattyZEM
Profil
$promenna = "text který se má zapsat"; // Toto je snad jasné
file_put_contents("umisteni.pripona", "\ n$promenna"); // Vloží do souboru umisteni.pripona na nový řádek proměnnou $promenna, u \ n smaž mezi "\" a "n"
 mezeru, systém totiž po spojení převede \ n na další řádek..
Brblos
Profil *
mattyZEM:
$promenna = "text který se má zapsat";
file_put_contents("umisteni.pripona", "\n$promenna");

Sorry, toto mi pride na skratenu verziu, do programovania nevidim. ani neviem kde by som to vlozil k textovemu polu do kodu ...
mattyZEM
Profil
Aha, ty to chceš celé ^^

<?php
if(isset($_POST['text'])){
$promenna=$_POST['text'];
file_put_contents("umisteni.pripona", "\ n$promenna"); // Vloží do souboru umisteni.pripona na nový řádek proměnnou $promenna, u \ n smaž mezi "\" a "n" mezeru, systém totiž po spojení převede \ n na další řádek..
echo 'text byl přidán.';
}else {
?>
<form action="soubor.php" method="post">
<textarea name="text" cols="10" rows="10">Tento text se uloží do souboru</textarea>
<input type="submit" name="send" value="Odešli">
</form>
<?php
}
?>
Brblos
Profil *
aby som povedal kde to vyuzijem: Jednoduchy web, a chcem textove pole, do ktoreho budem moct prilepil linky na rapid. Potom to jednoducho potvrdim, a tie linky sa zapisu do suboru asdf.txt.
Urcitu hodinu sa spusti Cron, ktory to zacne stahovat - doteraz som to musel zadavat do textaku rucne a cez web mi to pride elegantnejsie :)
mattyZEM
Profil
To je ono, zapiš do textarey link a klikni na odešli, ono se to přidá...

Jediné co si musíš změnit: action na řádku 8 a upravit to \ n na řádku 4...
a samozřejmě umístění a příponu na řádku 4
Brblos
Profil *
Medzeru som zmazal, cestu k suboru som upravil.
A co konkretne zmenit pri action?

Sorry, som lama :D
mattyZEM
Profil
Změnit název souboru. Jak se jmenuje soubor do kterého jsi ten script uložil, na to přejmenovat. takže dejme tomu že soubor v kterém máš script se jmenuje index.php, tak soubor.php změníš na index.php

Kapišto? :)
Brblos
Profil *
Jasne, parada. Pochopil som to aj vtedy, len v cms-ku mi neukazuje ako sa presne vola ten odkaz.

Problem: Prepisuje mi to, co som tam ulozil predtym. :( Teda tie nove linky prepisu stare :(
mattyZEM
Profil
Aha :-D promiň..
před 3. řádek dej:
$stary=file_get_contents("umisteni.pripona"); //zase uprav

v 4. řádku dej před \ n to $stary, takže to bude takto:
file_put_contents("umisteni.pripona", "$stary\ n$promenna");
Alphard
Profil
[#10]
Ale fuj, nenačítejte celý soubor, když existuje parametr FILE_APPEND.
mattyZEM
Profil
Alphard:
Ale fuj, nenačítejte celý soubor, když existuje parametr FILE_APPEND.
Proč? Je to imho jedno. Stejně to není web který by potřeboval něco řešit, je to jen pro něho. Zbytečnost řešit to něčím, když to jde jednoduše a nemusím nad tím přemýšlet :)
Brblos
Profil *
Parada !

Dakujem
Alphard
Profil
Dobrý programátorský zvyk. Navíc moje řešení je podstatně jednodušší než to vaše, kratší na psaní a také o tom nemusím přemýšlet :-)
mattyZEM
Profil
Já bych o tom musel přemýšlet :P protože mě napadlo první toto...

...Snad, pokud příště budete rychlejší, tak nebudu psát tak hnusným stylem :P...
Brblos
Profil *
Zo mna programator nebude :D
mattyZEM
Profil
Ale může být. Stačí jen googlovat, číst informace o různých funkcích a v neposlední řadě upravovat některé aplikace, které již někdo udělal :)

Později samozřejmě psát svoje vlastní :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0