Autor Zpráva
Joan
Profil
Zdravím,
není mi zcela jasný rozdíl mezi stanovením šířky pomocí width: auto a width: 100% resp. kolikrát mi není jasné, kdy kterou hodnotu použít. Mohl by mi prosím někdo trochu napovědět? Děkuji!
Plaváček
Profil
Joan:

Je to trošku složitější, jukni semo na popis hodnoty width http://www.webtip.cz/art/wt_tech_html/wt_cssserial_010.html
Joan
Profil
Plaváček:
Děkuji, mrkla jsem se na to, ale není tam ani zmínka (hledala jsem to taky přes Ctrl+F) o width: 100% - jen width: auto...
Plaváček
Profil
Joan:

Je tam dobře popsán způsob výpočtu (tedy co to v praxi width:auto znamená).
panther
Profil
Joan:
není mi zcela jasný rozdíl mezi stanovením šířky pomocí ...
co není jasné? 100% je celá šířka, „auto“ je šířka, která je potřeba pro element.

Můžeš se s tím setkat třeba u formulářů:
input {width: 100%;} /* vsechny formularova pole pres celou sirku */
input.submit {width: auto;} /* submit bude siroky jen jako text uvnitr */

samozřejmě, využití může být kdekoliv, formulář mi přišel jako dobře názorný. Tady máš i příklad - první tlačítko má šířku na auto, druhé na 100% stejné jako ostatní inputy.
Joan
Profil
panther:
Sice formuláře mi zatím nic neříkají (tak daleko ve svém samostudiu nejsem...) ale asi vím, co tím "chtěl básník" (čili Ty :-)) říci:
width: 100% - jako šířka obalu
width: auto - jako šířka vloženého textu.
Díky.

P.S.: Mimochodem, jak tedy nastavit šířku, aby se v IE6 text při větším zvětšení "nevylil" z obrázkového tlačítka, které má pixelově pevnou velikost? To v IE6 asi ošetřit nejde, že?
Dranel
Profil
To snad šířkou nejde nastavit pro žádný prohlížeč... Musíš to udělat obrázkem na pozadí tlačítka <button>.
panther
Profil
Dranel:
Musíš to udělat obrázkem na pozadí tlačítka <button>.
taky možnost.

Joan:
je-li pixelově daná velikost, tak to nejde (maximálně schovat přetečení, overflow: hidden;). Kolikrát jde udělat tlačítko natahovací, záleží případ od případu, jak ten submit má vypadat.
Joan
Profil
panther:
Však já to taky dělám obrázkem na pozadí! Chtěla bych vyřešit problémové zobrazení položek menu s delším textem v IE6, vlevo a nahoře:



na této úvodní stránce, všude nad IE6 už to vypadá jak má i při zvětšeném písmu.

Jestli dobře rozumím, mám doplnit overflow: hidden - ale čemu? Snad <li>? Anebo odkazům <a>? Nebo snad celému seznamu <ul>?
Děkuji!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0