Autor Zpráva
MHav
Profil
Ahoj,
Nesetkal jste se nekdo s tímto problémem?
O2 ADSL připojení, router Huawey, doma 2 PC lan a 2 PC wifi.
Ftp server a hosting u Ebola 95.168.196.41
Předvčerem přestalo fungovat připojení k ftp.
O2 neporadil nic co by pomohlo (velikost packetu, reboot routeru - pry je vše ok, pasivni přenos - mam)
Ebola tvrdí že je vše ok.
Z jiných míst se na ftp dostanu, z PC se na jiné ftp jinde také dostanu.
IE nebo FF hlásí server nenalezen, Total Com píše vypršel časový limit
v logu je toto :
----------
Connect to: (01.02.2010 21:01:38)
hostname=www.schottnerova.cz
username=pavlina_schottnerova.cz
startdir=
www.schottnerova.cz=95.168.196.41
OFFLINE

nic více.
Nenapadá někoho co dělat ? Děkuji.
Budulinek
Profil
Asi to nevyřeší tvůj dotaz, ale jednou se mi stalo něco podobného. Z ničeho nic mi přestalo fungovat připojení k důležitému ftp i přes to, že vše bylo v pořádku. Z jiných míst se k FTP připojit šlo, ale z mého PC ne. Nakonec jsem metodou pokus-omyl zjistil, že mi to nějakým způsobem blokuje router. Mám pocit, že jiné FTP jely bez problémů, ale už je to dávno a nepamatuji si přesně. Nepomohly ani hrátky s NATem, prostě nic. Ještě podotýkám, že s routerem se nic nedělo, nikdo se v něm nešťoural... prostě nic.

Nakonec jsem to po několika hodinách bádání, resetovaní a znovunastavování routeru vzdal a flashnul jsem FW. Stejně jsem to měl v plánu a ejhle, všechno fungovalo a funguje dodnes.

Nechci tím tvrdit, ať se začneš rýpat v routeru, ale zkusil bych jiné PC v síti, jestli se připojí. Dál bych zkusil firewal, windows firewall (pokud je), jiný FTP klient, resetovat PC a síťové prvky, a popřípadě se píchnout s PC přímo k modemu, bez routeru a jiných PC. Podle toho, jak se to bude chovat zjistíš, kde je nejpravděpodobnější příčina problému...
lekiller
Profil *
Mám O2, Huawei EchoLife HG520i a taky mě občas zlobí. Je to prostě nekvalitní modem "za korunku", takže bych spíš uvažoval o koupi lepšího, dražšího.
MHav
Profil
Děkuji za radu, zítra vyzkouším odjinud - kde jedou take pod kyslíkem a i jiný router. Divné je že ping je v pohodě na ten ftp i tracert bez problému.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0