Autor Zpráva
svast
Profil
Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli by mohl někdo vysvětlit jak funguje konkrétní test (nebo kvíz), chtěl bych zkusit vytvořit vstupní test na stránku. Tedy, je konkrétní stránka na nějaké téma na kterou se dostane jen osoba, která vyplní vstupní test, takže musí být v konkrétním oboru znalá. Přemýšlel jsem jak by to mělo fungovat a napadlo mě, že něco naprosto stejného by mohl být vlastně test do autoškoly a jeden konkrétní, který by se mi hodil jsem našel na str.: http://www.autoskola-testy.cz/autoskola_test_uvod.php?test_typ=2
Takže někdo najede na str. a zobrazí se mu okno pro přihlášení a nějaký vysvětlující text, který by ho (v případě že není ještě přihlášený) na konci odkázal na "Spuštění testu" na jehož konci (při dosažení potřebného počtu bodů) by se objevilo okno pro novou registraci.
Tzn. je tu několik skupin otázek z nichž se vybere nějaký počet, mezitím běží čas, na konci se to sečte atd.
Mohl by někdo vysvětlit jak takový test vlastně funguje? Tedy jestli je to jen javaskript, nebo kolik těch skriptů vlastně je, kde jsou uložené jednotlivé otázky (v kolika souborech, nebo jak jsou označené aby se rozdělily). Prostě napsat nějaký rozbor z kolika jednotlivých částí se tento test skládá a jak na sebe navazují? Díky
SwimX
Profil
svast:
můj názor:
přihlašování přes PHP a asi sessions.
Dobu testu mu odčítat JS aby viděl jak na tom je, ale začátek testu si uložim třeba do MySQL databáze.
Při odeslání testu (což bude formulář s otázkami které se načtou náhodně z DB) zkontrolovat zda je čas v pořádku, zda nepřekročil limit, pak porovnat jeho odpovědi, se správnými odpověďmi uloženými v DB.
Při procentuálním výsledku např > 95% ho pustit an stránku registrace (zase bych to řešil přes SESSIONS) a zaregistrovat ho.

Jak na registraci + přihlášení najdeš ve Nejčastější potíže s PHP
jak udělat formulář a výpis z DB v tom v podstatě je také. A je to :)
svast
Profil
tak, je pravda, že to zní jednoduše, ale bude mi to asi chvilku trvat.... ;-)
Každopádně dík aspoň za tohle.
gekoncik
Profil
Podivej se jak se delaji ankety.. Vice mene to bude uplne to same.. Budes mit jednu tabulku s otazkami a druhou tabulku o odpovedmi.. Navzejem je spojis klicem..
svast
Profil
gekoncik:
Jo dík, ja jsem prostě začátečník, tak mě spíše zajímalo kolik to bude souboru jako takových, např:

1.index.php
2.test.php
3.druha_stranka.php
4.javaskript (časomíra)
5.tabulka (otázky a odpovědi)

na nějaké ankety jsem se taky díval, no mám na to čas, tak budu zkoušet.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0