Autor Zpráva
Joan
Profil
Vím, že se to tu už mockrát řešilo, ale já si vážně už nevím rady...
Celé tyto stránky mám kódované ve Windows-1250, nechala jsem prvotní nastavení PSPadu tak, jak bylo. Nemůžu ale za živý svět docílit toho, aby se CSS taky zobrazovalo v kódování Windows-1250:

1) v PSPadu mám kódování zatrženo na požadovaných Windows-1250 (pro jistotu jsem to i několikrát "potvrdila")
2) na spodním řádku PSPadu se mi zobrazuje Windows-1250
3) ve všech stránkách mám v hlavičce vloženo kódování ve Windows-1250 (kompletní hlavičky jsem do nových stránek vždy kopírovala, takže omyl vyloučen) - do CSS se ale typ kódování snad nevkládá? Nenapadá mě ani kam...
4) používám k nahrávání na web doplněk Firefoxu (mám verzi 3.0.10 na XP Home) FireFTP, kde jsem také nastavila kódování na serveru na Windows-1250:



a přesto se mi hlásí kódování CSS neustále v UTF-8 a v režimu zpětné kompatibility.

Co prosím vás ještě musím udělat, aby se mi kódování konečně ráčilo přepnout do potřebných Windows-1250?

P.S.: S kódováním CSS to snad asi souviset nebude, ale zeptám se: v IE6 se mi na úvodní stránce v obrázkovém menu při přejetí myší "nepřeklápí" podkladový obrázek, ve všech ostatních běžných prohlížečích bez problému. Přitom soubor hover.htc (zkopírovaný z knihy 333 tipů a triků pro CSS od Martina Domese) v CSS mám a obrázky nastavené na zobrazování ve stavu hover se zobrazují správně i v IE6...

Děkuji předem za pomoc s "přepráním" toho vlezlého UTF-8 kódování!
Chamurappi
Profil
Reaguji na Joana:
přesto se mi hlásí kódování CSS neustále v UTF-8 a v režimu zpětné kompatibility
To, co ti ukazuje Firefox ve vlastnostech stránky při nalistování stylopisu, je zcela zbytečný údaj. Z obsahu CSS prohlížeč nevyčte, jaké používáš kódování (pokud nespecifikuješ @charset, což je <meta http-equiv="content-type"> přeloženo do řeči CSS), takže předpokládá výchozí kódování MIME typu text/css a tím je UTF-8.

Pokud ovšem máš CSS přilinkované do nějaké stránky, prohlížeč předpokládá, že je CSS uložené ve stejném kódování jako stránka. Prakticky je většinou úplně jedno, v jakém kódování je CSS, protože v něm se diakritika uplatní skoro jen v /* komentářích */ a ty uživatel nevidí.
Joan
Profil
Chamurappi:
Vidím, že neponocuji sama :-))
Mám dojem že Trejpa mě upozornil, že mám kódování v UTF-8 tak jsem začala pátrat jak to změnit. Jestli to není taková katastrofa, tak jsi mě docela uklidnil, děkuju, diakritiku ve všech komentářích (tj. jak v HTML tak v CSS) jsem pro jistotu "odháčkovala a odčárkovala" ale už z principu mi vrtá hlavou stále víc a víc, proč je u mě to UTF-8 kódování odolné jako chřipka a nedaří se mi ho u CSS nastavit na Windows-1250.
P.S.: @charset u CSS se dá taky nastavit? Pokud jsem Ti teda správně porozuměla, protože u HTML stránek @charset nastaveno mám na windows-1250

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0