Autor Zpráva
maks
Profil
Ahoj,

četl jsem mnoho zajímavých a hlavně kladných ohlasů na WYMeditor. Implementace není těžká, je to pár přilinkovaných JS souborů. V nastavení editoru lze vidět, že lze vložit defaultní text, jež se zobrazí
html: '<p>Hello, World!<\/p>'
, ale já bych do něj potřeboval načíst hodnotu z databáze (editace obsahu), či POSTu pro případ nevyplnění některých jiných polí, ale editor zůstal předvyplněn.

Bohužel, PHP se mi do JS nedaří dostat - asi to nejde :-( Co jsem tak zběžně slyšel, tak by to mohl být AJAX, ale přiznám se, že jeho syntaxe je mi prozatím trochu tajemstvím - chci se k němu prokousat, ale až časem. Šlo by do tohoto řádku (je to fce v jQuery) přidat AJAXový požadavek na vložení POSTu či jiné PHP proměnné?

Díky
regy
Profil
jQuery(function() {
    jQuery(".wymeditor").wymeditor({
       html: '<p><?php 
       /*Skript, který vybere editovaný řdek v db*/
       echo $text; //Text upravovaného článku z db       
        ?><\/p>',
       stylesheet: 'styles.css'
    });
});

Nechápu v čem je problém.
maks
Profil
regy:
Nechápu v čem je problém.
v tom, že tam takto PHP vložit nejde (obecně do JS nejde, ne?). Do editoru se vloží vše mezi apostrofy, tedy i <?php>..., script se pochopitelně nevykoná.
regy
Profil
:-) Php se vykoná na serveru a pošle se k uživateli a tam už žádné <?php ?> není ;-). Možná to nejdřív zkus, než začneš psát že to nefunguje ;-)...
Chamurappi
Profil
Reaguji na makse:
v tom, že tam takto PHP vložit nejde (obecně do JS nejde, ne?).
Výstupem PHP může být přeci cokoliv, dokonce i obrázek, zvuk či ZIP.
Proč chceš ten kousek skriptu dávat do externího JS?
maks
Profil
regy:
Možná to nejdřív zkus, než začneš psát že to nefunguje ;-)...
zkoušel jsem, zápis musí být v jednom řádku, jinak to vypíše <?php

Nicméně, zkusil jsem ten řádek takto
jQuery(function() {
 jQuery(".wymeditor").wymeditor({
		html: '<p><?php echo "pokusny text"; ?><\/p>', // echuji text jen zkušebně, pak bude proměnná
		stylesheet: 'styles.css'
	});
});
ale editor zůstane prázdný. Zkoušel jsem i proměnnou, ale pochopitelně ani ta se nevypsala. S tímto kódem vypadá je editor skutečně prázdný. Pokud odmažu PHP a nechám jen prostý text (tedy
html: '<p>pokusny text<\/p>'
), zobrazí se korektně.

Chamurappi:
Proč chceš ten kousek skriptu dávat do externího JS?
Protože se bude opakovat na více stránkách. Zároveň je takto inicializace editoru popsaná na domovském webu.
regy
Profil
maks:
chyba bude jinde ;-).
maks
Profil
regy:
chyba bude jinde ;-).
to mi moc nepomůže :-)

Chyba musí být zde - jak píši: pokud odmažu PHP a nechám tam samotný text, zobrazí se. S PHP (kód výše) ne.
regy
Profil
Myslel jsem tím, že chyba bude v php. Koukni se do zdrojáku po vygenerování stránky, jestli se tam ten text vůbec zapsal.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0