Autor Zpráva
Numb
Profil *
Caute

Mohl by mi prosim nekdo vyvetlit,jak v tabulce udelat aby se text v bunce zalamoval a tim se mi nerozsirovala tabulka?
Zkousel sem uz hodne moznych i nemoznych tagu a blbosti a css styly jeste vubec neovladam,teprve zacinam.

Diky ...
Šlaha
Zkusil bych:
<td style="width:100px;">Hodně dlouhý text, který by se měl zalomit.</td>
Numb
Profil *
Nejak mi to nejde :o(.
Moc se omlouvam za velikost obrazku,ale takhle to bude nejlepsi.

[img]C:\Documents and settings\Athlon XP\Plocha\webs.bmp[/img]
Numb
No obrazek mi nejak nejde nacist,ale pls mohl bys mi vice upresnit jak to mam zapsat,nejlepe jako celou tabulku.
Nejak mi to nejde. :o/
Petra
Takhle asi ne :-) Prostě text se sám nezalomí, pokud v něm není mezera, buď máš příliš úzkou buňku tabulky nebo zkoušíš nesmyslně dlouhá slova.
Šlaha
Mně to funguje:
<table border="1">
<tr>
<td style="width:150px;">Hodně dlouhý text, který by se měl zalomit.</td>
<td>2. buňka</td>
<td>3. buňka</td>
</tr>
</table>
Numb
Takhle mi to funguje

<table border="2">
<tr>
<td width="600">2. buňka</td>
</tr>
</table>

Potrebuju ale,aby se mi text zalamoval v 2.buňce,jak na to?
Petra
Numb: dej sem odkaz na tu tvojí tabulku
Šlaha
<table border="2">
<tr>
<td style="width:150px;">2. buňka, ve kteé se text taky zalomí</td>
</tr>
</table>
Numb

Jde mi o to,aby se v kazde z tech dvou bunek text zalamoval vzdy na konci tabulky.Text se spravne zalamuje jen v prvni bunce.Vsechny priklady,ktere jste mi poradily vzdy druhou bunku rozsirily a text se nezalomil na dalsi radek.

Omlouvam se za nekvalitni obrazek
Petra
No já prostě pořád nechápu, o co vlastně jde. Pojem "zalomení textu obou buněk na konci tabulky" mi moc smysl nedává. Z obrázku nechápu, proč by se měl text zalamovat, když zdaleka nezaplnil celou šířku buňky. Nejde náhodou o to, aby buňka končila za textem a nebyla delší? To pak ale nesmíš mít nastavenou šířku té tabulky, resp. nemůžeš jí mít nastavenou na větší velikost než je součet šířek buněk.
Numb
Mas pravdu na tom obrazku neni druha bunka uplne zaplnena,kdyz ale naplnim celou jeji nastavenou sirku textem,bunka se roztahuje vpravo a to ja nechci.Chci mit tabulku ktera tak jak ji navrhnu,tak zustane a vubec se nebude menit vzhledem k textu,ktery do bunek vlozim.Text se musi zalamovat na dalsi radky a nechci aby se mi druha bunka rozsirovala.
Numb
<table border="2">
<tr>
<td style="width:150px;">2. buňka, ve kteé se text taky zalomí</td>
</tr>
</table>

Tohle mi funguje bez problemu.Jenze tady jsou dve bunky se stejnou sirkou 150,ale ja chci mit prvni bunku 150 a druhou 600.Jenze pri tomhle se mi uz text v druhe bunce nezalamuje,v prvni ano.
Petra
A nemyslíš třeba něco jako tohle?

<table border="2">
<tr>
<td style="width:600px;"><p style="width:150px">2. buňka, ve kteé se text taky zalomí</p></td>
</tr>
</table>

Nebo jinak už fakt nevim, co chceš :-)
Numb
To je presne to co sem potreboval mockrat dekuju :-)) Uz mi to jde
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0