Autor Zpráva
Pajzlt
Profil *
Co udělat s množstvím textu, když už posuvník vpravo je strašně malý a text nechci vymazat, třeba mít nad textem čísla jako odkazy na staré texty?
Petra
Profil
Ano, nejlíp rozsekat ten text do více menších stránek a ty pak mezi sebou nějak odkazovat.
Pajzlt
Profil *
hmm, ale jak?
Petra
Profil
No já nevím, o jaký typ dlouhého textu jde, jestli je to jako hodně článků za sebou, tak každý článek na novou stránku, jestli je to celé nějaký epos, tak prostě po nějakých oddělitelných částech.
centi
Profil
Ja by som to riešil buď tak ako navrhuje Petra a teda pre každý článok alebo logickú časť článku vyčleniť samostatnú stránku, alebo ak nie sú tie časti príliš dlhé tak by som ich pomocou JavaScriptu schoval a zobrazoval vždy iba jednu ako napríklad tu: http://space.elf.stuba.sk/~centi/?cat=pravidla
Havel-st
Profil *
No, ideální by byla databáze, ale šlo by to i rozdělit na části a ty pak natahovat do jedné stránky pomocí odkazů. Pomocí PHP to jde určitě a s JavaScriptem asi taky.
Pajzlt
Profil *
No já myslel jak to přímo napsat v html jazyce, když mám v tabulce několik krátkých článků?Dík.
Petra
Profil
Vytvoř si soubor nazev-clanku.html, zkopíruj si do něj jeden článek. Z původní stránky to vymaž a místo toho tam napiš <a href="nazev-clanku.html">Název článku</a>.
Havel-st
Profil *
V HTML tomu dát ID a odkazy udělat na doskok
<p id="cast0001:>text</p>
<a href="stranka.html#cast0001">část 1.</a>

... jestli je to fakt dlouhé, tak rozstránkovat natahovat do rámu, nebo do iframe
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0