Autor Zpráva
Jan Imrich
Profil
Dobrý den, chci se zeptat jak na vlastní redakční systém? mám už nějaký základ (honza.odezva.cz) ale chtěl bych spravovat články a vůbec nevím jak na to... napsal jsem parser co dělá skoro to co wordpress, ale je to prakticky nepouzitelne, tak se ptám na vaše zkušenosti. Děkuji.
JAAkub
Profil
Jan Imrich
Ak chces bez databaze je to trochu lahsie.... tam si len urobis funkcie pre pridavanie clankov , a ine...
Jan Imrich
Profil
S databazi problem nemam, ba jsem na ni zvykly, jen nevim jak napr flexibilne vkladat obrazky do clanku, pouzivam parser co to rozseka na slova a kdyz narazi na prikaz tak ho provede, ale je to divne... asi se podivam na source nejakeho FreeCMS jak se to dela.
shaggy
Profil
JAAkub:
Ak chces bez databaze je to trochu lahsie
Nemyslím si. Stačí sa pozrieť na MNews, viem koľko času tomu mylan venoval, vytvorenie systému, ktorý pracuje s DB zaberie rádovo menej času.

Jan Imrich:
napsal jsem parser co dělá skoro to co wordpress, ale je to prakticky nepouzitelne
Tak robí to isté, alebo nerobí? Mohol by si to nejak priblížiť?
Mať nejaký "parser", ktorý dokáže prebehnúť obsah vkladaného článku a dokáže na základe toho priradiť moduly a pod. je fajn, ale stále nechápem čo od nás chceš. Vytvorenie základu, ktorý slúži na správu článkov je jednoduché (hlavne pre človeka, ktorý už má nejaké základy). Začal by som najprv s tým a potom tam pridával zložitejšie funkcie.
vynalezce
Profil
lepsi je pouzit pro parsovani
preg_replace()
a vyuzit tuto fci k implementaci bb kodu
Jan Imrich
Profil
shaggy:
víceméne to funguje, ale přijde mi že to jde udělat i lépe.. jde mi o názornou ukázku na téma "jak se to dělá".
Jan Imrich
Profil
vynalezce:
Dík za tip, o té fci jsem nevedel.
Jan Imrich
Profil
jeste ze chci zeptat... pouzil jsem tu fci preg_replace() a jen nevim jak pouzit jako "pattern" string se znaky <> nebo [] (ala BBcode)
Mesiah
Profil
pokud se nepletu tak s backslash (\< \> \[ \]) pokud jsem pochopil co chcete...?
a k tomu příhodné regularni vyrazy samosebou...
Jan Imrich
Profil
Mesiah:
aha, děkuji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0