Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Vím, že se musí zveřejnit na webu Jméno firmy, adresa, IČO, Jméno zákoného zástupce (ten kdo je v obchodním rejstříku nebo na živnosťáku)
Musí se zveřejnit ještě něco? např. oskenovat živnoťák?
Railbot
Profil
Ano. Oskenovat výpis z živnostenského rejstříku a k tomu přiložit oskenovaný občanský průkaz, číslo bot, případně ještě kontakt na oblíbenou restauraci.


Ne, teď vážně. Stačí jméno/název, IČ (v případě plátce DPH i DIČ), adresa + nějaký kontakt.
Dranel
Profil
Michal Kolesa:
Kdysi někdo někam napsal následující zprávu, tak jsem si ji pro případnou potřebu zkopíroval. Předem se omlouvám, že už si nepamatuju, kdo to psal ani kde to bylo - dokonce ani Google nepomohl, když jsem to hledal po úryvcích.

Díval jsem se tuhle na televizi a náhodou tam běžel pořad České televize Postřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele, tedy POKR. A v jedné reportáži tam zaznělo: (...) co konkrétně obsahuje novela toho Obchodního zákoníku, co všechno musí být na mých webových stránkách.

Webové stránky, kterými se prezentují podnikatelé, musí být označeny identifikačními údaji. To znamená:
* obchodní firmou nebo jménem a příjmením podnikatele
* identifikačním číslem podnikatele
* sídlo, nebo místo podnikání u fyzické osoby
* podnikatelé, kteří již zaplatili kapitál, musí uvést též jeho výši
* datum zápisu do Obchodního rejstříku (a číslo jednací) či do jiného rejstříku (například do Živnostenského rejstříku)
* den nebo zahájení podnikání
* číslo Živnostenského listu

Za absenci uvedených údajů prý hrozí pokuta 50 000 Kč či zákaz činnosti až na jeden rok. Nařízení je prý jakousi novelou Obchodního zákoníku platné od 1. března 2008.
Mistr
Profil
Dranel:
To jsem psal já na Tlachtaci. :-)
Dranel
Profil
Mistr:
No vidíš to, v tom případě je to asi smazaný nebo v privátu. :-P
Joker
Profil
Dranel:
Docela zábavné, hlavně se všemi těmi firmami podnikajícími na Internetu, kde jediná identifikace jejich firmy na webu je text v patičce: "© (url).cz"
Michal Kolesa
Profil
Dranel:
Webové stránky, kterými se prezentují podnikatelé, musí být označeny identifikačními údaji.

To se mi zdá nějak moc. Polovinu z toho lze dohledat obchodním rejstříku nebo v živnostenském rejštříku

Ty první tři beru a souhlasím s nimi. Ty další o tom pochybuji. na žádném obchodě jsem to neviděl.
Railbot
Profil
Michal Kolesa:
Tak se podívej na Webtrh, tam ti někdo odcitoval znění zákona.
Plaváček
Profil
Anebo dnešní článek: http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=660728
Michal Kolesa
Profil
Mě wqebtrh nějak neje. Načítá se mi 5 minut a pak se mi zobrazí server přetížen a už to trvá alespoň měsíc.
Michal Kolesa
Profil
No koukl jsem do zákona a fakt. Podnikatelé na webtrhu holt vědí, kde (v jaké části zákona a v jakém zákone) to hledat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0