Autor Zpráva
Ondra28
Profil *
Ahoj,

Řekněme, že nechci kupovat router. K dispozici mám PC s windows XP. Můžu z něho nějakým způsobem udělat router? Je na to nějaký operační system / IOS ke stažení? Na googlu sem toho moc nenašel.
Bubák
Profil
Nějaké linuxové distra, která ti z PC udělají router (třeba i s firewallem) se určitě najdou.
Spočítej si spotřebu elektřiny a vyjde ti, že koupit router vyjde podstatně levněji.
Davex
Profil
Ve Windows XP můžeš v nastavení sítě zapnout sdílení internetu.
Ondra28
Profil *
Dík.

BTW s tou elektřinou..na tom fakt asi něco bude ;) Jde mi o to abych prostě ten způsob znal, věděl jak na něj.
mafos
Profil
Ještě bych zmínil jednu věc, která je podle mě tak trochu nevýhoda. Musel bys do toho PC narvat tolik síťových karet, kolik bys chtěl připojit PC.
Jinak určitě by to šlo vyřešit jakoukoliv správně nastavenou distribucí Linuxu a určitě by to ani nebylo nijak složité. Ale toho času :-)
nightfish
Profil
mafos:
Musel bys do toho PC narvat tolik síťových karet, kolik bys chtěl připojit PC.
spíše různých sítí
v rámci jedné sítě stačí pospojovat PC pomocí switche a ten pak píchnout do síťové karty v routeru
mafos
Profil
nightfish:
Bral jsem to tak, že se chtěl vyvarovat jakéhokoliv kupování komponentů, tedy i switchů. Ale máš samozřejmě pravdu. Stačila by tedy potom jen jedna síťovka, že?
Joker
Profil
mafos:
Stačila by tedy potom jen jedna síťovka, že?
Ne, nejméně dvě. Router (neboli směrovač) těžko může směrovat provoz mezi sítěmi, pokud je připojený jako koncový bod jediné sítě.
mafos
Profil
Joker:
:-D Jasný. Promiň. Zase jsem kombinoval až jsem překombinoval :-D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0