Autor Zpráva
Franta Novák
Profil *
Dobrý den,

mám dotaz ohledně Google Mobilizeru a "Seznam Mobilizeru" - teda aplikaci, která vám stránku při přístupu z mobilního telefonu automaticky ořeže (pokud na ní přecházíte ze Seznamu/z Googlu).

Nevíte někdo, jak na mých stránkách tuto aplikaci zakázat?

Ideálně si to představuji tak, že návštěvník s mobilem na stránku přijde třeba z Googlu, server pozná, že Google stránku přeformátoval a návštěvníka automaticky přesune na můj web.

Těm, co vědí, jak na to, moc děkuju za jakoukoliv radu. Ostatní nechť se prosím zdrží odpovědi. Díky! :o)
DJ Miky
Profil
To Google dělá automaticky na svých serverech, takže nějak jednoduše to asi zakázat nepůjde.

Jediné řešení, které mě napadá, je odposlechnout user-agenta toho "Mobilizeru" (který si stránku stáhne a následně převede) a podstrčit mu stránku, kde bude jen odkaz na normální verzi stránky (aby na ni uživatel šel přes přímý odkaz). Automatické přesměrování pomocí JS nebo <meta> asi nebude mít takovou podporu v mobilních zařízeních.

Ještě jde o to, jestli se ten mobilizer odlišuje user-agentem a zda tuhle metodu nebude vyhledávač nějak penalizovat.

A také bude nutné vyzkoušet, jestli mobilizer nepřepíše všechny odkazy na stránce tak, aby zase vedly na zmenšenou/optimalizovanou verzi.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0