Autor Zpráva
Michal Kolesa
Profil
Mám web a nechci, aby si jej lidi stahovali prostřednictvím programů, které umožňují stažení webu, uložení a úpravu odkazů, aby jej šlo prohlížet off-line na disku PC.

Jde toho nějak docílit?

Jen mě to tak napadlo. Mě to nevadí, že si lidi budou web stahovat, proto jej taky dělám. já jen že mě to napadlo.
mckay
Profil
Michal Kolesa:
S nejvyšší pravděpodobností to nezakážeš.
Miloš
Profil
Jediný způsob, jak toho docílit, je web smazat a už ho nikdy nepublikovat; pokud už není náhodou pozdě (The Wayback Machine nebo Google cache).
Mohl bys stahovač ještě mohl zkusit odchytit ($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']), ale třeba takový HTTrack se umí identifikovat jako leckterý prohlížeč, takže smůla.
Bubák
Profil
Michal Kolesa:
Jde toho nějak docílit?
Porušíš některé z pravidel přístupnosti, záměrně nedávám konkrétnější radu. Negativním důsledkem bude, že web nebude zaindexovaný ve vyhledávačích.
Michal Kolesa
Profil
Já mluvím o něčem jiném. viz titulek
baklazan
Profil *
najbezpecnejsie bude ak web nebudes uverejnovat na internete ;)
Bubák
Profil
Michal Kolesa:
Já mluvím o něčem jiném. viz titulek
Houbelec., nechápeš. Udělám menu tak nepřístupně, že se přes něj programy typu webcopier (a pochopitelně ani vyhledávače) "neprokoušou".
Michal Kolesa
Profil
Někdo třeba může požadovat, aby vše bylo přístupné pouze z prohlížeče a on-line.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michala Kolesu:
Máš nějaký konkrétní příklad, nebo jen iniciativně přemýšlíš nad nesmysly?
kelvin
Profil
Kolesa:
Pokud budu ten obsah opravdu chtít, tak mi v tom nezabráníš. I kdybys to udělal ve Flashi nebo jako obrázky, nasadil skripty na zákaz pravého tlačítka, existuje mnoho možností, jak to obejít. Například Print Screen + OCR. Řešíš nesmysly.
Michal Kolesa
Profil
Zkušený uživatel něco vymyslí, ale BFU těžko
Axamith
Profil
Michal Kolesa: A jaký máš k tomu důvod. Ale opravdu důvod, ne jenom tvůj rozmar nebo výmysl. Má tvůj web nějakou zázračnou informaci nebo unikátní kód, aby jsi vymýšlel takové hlouposti?
Michal Kolesa
Profil
Nemám k tomu důvod. Jen mě to tak napadlo. Ale možná by někdo důvod měl.
kelvin
Profil
Kolesa::
Nezkušený uživatel ani nebude používat speciální nástroje na stažení celého webu. Pokud nemáš důvod to řešit, proč to řešíš?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0