Autor Zpráva
Chk
Profil *
Ahoj.
Budu mít v řádcích pod sebou seznam záznamů a u každého řádku zaškrtávací políčko (checkbox). A teď bych potřeboval, aby po stisknutí tlačítka odeslat se u zaškrtlých checkboxů zároveň poslaly i 3 proměnné, které bude mít každý záznam jinou hodnotu. Ty proměnné poté budu postupně (asi cyklem) ukládat do databáze podle toho co uživatel zaškrtne (where id=$id, i=$i a nadrazeneId=$nadrazeneId). Uvedu příklad:

INTEL ($id=1, $i=0, $nadrazeneId=2)
AMD ($id=2, $i=5, $nadrazeneId=2)
CD ($id=3, $i=1, $nadrazeneId=4)
DVD ($id=4, $i=7, $nadrazeneId=4)

Vím, že pokud předávám jen hodnoty políčka (value) a potřebuju je vypsat, tak to udělám takto:
<input type="checkbox"  name="polozka[]" value="AMD">
<input type="checkbox"  name="polozka[]" value="INTEL">

a pak 
foreach ($_POST["polozka"] as $polozka) {
  echo $polozka;
}

Jak ale předat více proměnných a postupně je ukládat do databáze? Díky
zweistein
Profil *
A ty proměnné bude definovat uživatel nebo budou dané?
Chk
Profil *
zweistein:
Ty proměnné už budou dané. Jde mi jen o to, pokud zaškrtnu více políček, aby se mi všechny proměnné postupně přenesly a cyklem bych si ty informace postupně ukládal.
Chk
Profil *
Myslíte, že to půjde?
Keeehi
Chk:
A proč by to nemělo jít?
Chk
Profil *
Keeehi:
Tak dík za radu
Chk
Profil *
Jestli mi nerozumíte tak to zkusím lépe popsat. Pokud zaškrtnu checkbox tak potřebuji, aby se odeslaly 3 hodnoty. Takhle pošlu jednu value='$id'. Ale já bych potřeboval ještě poslat $i a $nadrazeneID. A poté co dám odeslat, tak si tyto hodnoty zase vytáhnout do proměnných. Prosím poraďte.
tiso
Chk: Toto vyzerá ako zlý návrh databázy, prípadne logiky skriptu. Pre začiatok ukáž štruktúru tabuliek a popíš čo odkiaľ kam a prečo chceš zapisovať.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: