Autor Zpráva
Klárka
Profil
Prosím nekamenujte mou maličkost. Začala jsem dělat trochu nové stránky. OdkazPotřebovala bych, aby se mi odkaz (Soutěžní řád) otevíral v hnědém rámečku. Vím, že něco podobného už tady bylo, ale nevím, jak zněl dotaz a nemohu to najít (ani v Bibli HTML). Nechci nic s posuvníkem (iframe). Děkuji za radu a nakopnutí správným směrem. Klára
panther
Profil
Klárka:
„odkazování do divu“ HTML nezná. Div je element jako jakýkoliv jiný. Do ostavce by tě asi odkazovat nenapadlo, že? A přitom je to stejná situce.

Tebe by mohlo zajímat skládání stránek z kousků, konkrétně možnost pomocí include.
Klárka
Profil
Tak jsem stránku zjednodušila, jen na to potřebuji. Pokusila jsem se tam zapsat (přejmenovala jsem index na sloupecek) podle návodu, ale otevírá se to zase jako nová stránka. Co jsme udělala špatně?
Mistr
Profil
Klárka:
Pravděpodobně přecházíš z rámové struktury stránek. Tam skutečně bylo možné "říci" odkazu, aby se načetl jen do jednoho rámu (pomocí atributu target u odkazu). V DIVové struktuře však něco takového možné není. Zde je třeba, aby se celá stránka natáhla znova (včetně všech menu, hlaviček, patiček atp.) a jen v té nové změníš text v inkriminovaném hnědím rámečku, jak píšeš ve zdejším vstupním příspěvku [#1].

Proto musíš mít speciální stránku jako úvodní, speciální pro soutěžní řád atd. Tyto stránky budou úplně stejné, lišit se budou jen v obsahu toho hnědého rámečku.

Kolega panther Ti navrhoval PHP funkci include, což Ti ulehčí natahování stále totožných oddílů (hlavičky, menu, patičky atd.) do stránek Tvého webu. Princip však zůstává stále tentýž. Pro každou podstránku musíš udělat zvláštní stránku s hlavičkou, menu i patičkou.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0