Autor Zpráva
levap
Profil
Omlouvám se, že s tímto otravuji, ale jsem začátečník a neví jak odzkoušet " formulář ", když teprve stránky tvořím a nechci prozatím zde obtěžovat a nahrávát sem soubory a prosit o posouzení. Mám soubor objednavka.html + odeslat-objednavka. php. Samozřejmě nevím jestli je to dobře i když jsem to psal podle vzoru na netu. Učím se. Už jsem zde jeden dotaz dal a moc jste mi pomohli.
Předpokládám, že pokus asi nebude hned úspěšný, ale potřebuji to odzkoušet.

Moc děkuji za radu
Beavis
Profil
levap:
Zkuste server u sebe doma, "na localhostu", instalace je snadná. Třeba XAMPP.
levap
Profil
Beavis

Díky ale jsem blbec a přiznám se , že v tomto jsem absolutní nováček a nevím o čem mluvíš. Se mnou je to těžké. Kdybys chtěl něco o foto a grafice tak to jo, ale zde se jedná o službu kamarádům a tak tápu a nemíním se dál do téhle branže plést. Kdybys byl tak hodný a trochu polopaticky. Taky mě to v mých 67 letech již tak moderně nemyslí.
Moc děkuji za ochotu a pochopení. Nebyl by někomu ochotnému ten formulář poslat, ale to bych již považoval za drzost.
panther
Profil
levap:
pořádně nevím, o co ti jde. Nahraj to, co máš, někam na web, odeslání formuláře nasměruj na svůj mail. Pokud ti mail dojde, je vše pořádku, pokud ne, je tam někde chyba.

Nevím, jak jinak bys chtěl formulář zkoušet.
Beavis
Profil
levap:
Pokud nechcete nahrávat soubory na web, pak můžete testovat .php soubory (formuláře, atd...) u sebe v pc offline. Soubory dáte do složky, zapnete XAMPP (nebo jiný soft), otevřete prohlížeč, vyťukáte localhost, a uvidíte :-)
levap
Profil
Díky všem za snahu, snad si s tím nějak poradím.
Ještě jednou díky za snahu a ochotu.
levap
Profil
Již jsem sice poděkoval, ale přesto se musím přiznat, že asi již pomalu chápu a jednoduše jsem webový blbec a neměl bych se do toho plést.

to panther:
¨
Chápu, že je to pro tebe brnkačka, ale já to jednoduše neumím. Svoje stránky nemám, to bych se neptal a zkoušel to na nich a jak nahrát soubory jenom tak na web nevím, neumím a pak je vyzkoušet a pak smazat. Asi jsou nějaké stránky které to umožňují??? Viď to je úroveň.

to Beavis:

XAMPP jsem nahrál a asi mě i funguje, ale je anglicky a tady je průšvich. Nerozumím mu a tak nevím jak dál. Já vyrostl na ruštině, ale tu již také neumím. Programy, které používám na fotky a grafiku, těm již rozumím, ale trvalo to.

Chápu, že takových exotů zde zase tolik nemáte ale jeden se vyskytl, já.
Proto ještě jednou omluva za obtěžování.
kajaman
Profil
levap:

XAMPP jsem nahrál a asi mě i funguje,“ ... když spustíte XAMPP, měl by se otevřít kontrolní panel, na WinXP se objeví ikona v pravém dolním rohu. V tom kontrolním panelu se zobrazí u serveru Apache slovo "running", pokud tento server běží. Takže pokud běží, a do prohlížeče napíšete adresu: "http://localhost", měla by se objevit nějaká uvítací stránka.

Pokud ano, najdete ji myslím někde tady C:\Program Files\xampp\htdocs\ bude se jmenovat index.html nebo index.php.
Tento adresář je Váš webový root (kořenový) adresář, kam můžete ukládat svoje pokusy a zobrazovat v prohlížeči přes ten localhost.

... ale evidentně jste teprve někde na začátku učení a jestli tvoříte rovnou něco jako objednávku, jako „službu kamarádům“, tak pozor, aby to nebyla služba medvědí...
levap
Profil
kajman:

Děkuji za radu, zkusím to, chápu, že se dá hodně zkazit ale snažím se vše validovat. Udělal jsem pouze jedny stránky a ty běhají již 2 roky. A teď přišel druhý bývalý spolupracovník. Jinak již nikdo asi nehrozí. Nemám se čím chlubit a ani nechci a to co jsem vytvořil je na www.jhprofi.cz
Pravě, že nemám zájem něco zblbnout tak sháním informace. Tady se jedná o odeslání formuláře objednávky.
Díky za ochotu a pochopení
levap
Profil
Přiznávám, že jsem si vzal asi velké sousto. Jenže bych to měl dodělat a tak velice prosím někoho kdo by byl ochoten mě pomoci o pomoc. Byl bych velmi vděčný.
Formulář i script jsem dělal podle příkladu na http://tvorba-webu.zdarek.com/php/email.php. Dá se říct, že jsem ho jenom trochu rozšířil o více rubrik.
Jako takový formulář se bez problémů otevírá. Script jsem psal také podle jeho příkladu.
A teď. Do XAMPP ho již nahraji bez problému podle návodu "kajmana". Do adresáře htdocs nakopíruji oba soubory t.j. objednavka.html a posli.php. Otevřu v http://localhost , formulář vyplním a dám odeslat. Objeví se mi dotaz jestli ho chci otevřít nabo uložit (posli.php).
Zkusil jsem druhou možnost: Kamarád, kterému jsem dělal stránky www.jhprofi.cz mě dovolil, že to mohu vyzkoušet u něho. Rozšířil jsem jeho tlačítka o objednávku k jeho souborum jsem svoje dva přihrál na web. Stránky reagovaly normálně, tlačítkem jsem si otevřel formulář , vyplnil a dal odeslat. Ukázala se stránka v angličtině, jako že nemůže tyto stránky najít nebo tak něco. Čili nefunguje to a samozřejmě nevím v čem je chyba.
Stránky jsou umístěny u forpsi.com
Protože jsem zoufalý a jiné podrobnější návody na webu jsem nenašel tak mám tu drzost a prosím za prominutí a velice se omlouvám ale zkusím ty soubory nahrát sem a jestli by se na ně odborníci nepodívali v čem je chyba.
Abych nezahlcoval tuto diskuzi je možno mě odpověď poslat i na prkna@upcmail.cz .
Ještě jednou se moc omlouvám a prosím o pomoc a radu. Jestli je chyba v souborech nebo v jejich umisťování na webu.

Moc a moc děkuji komukoli za ochotu a pochopení.

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
  <head>
  <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
  <meta name="generator" content="PSPad editor, www.pspad.com"&gt;
  <title>objednavka</title>
    <STYLE TYPE="text/css">      
      <!--
          H1{ font-family: Arial, sans-serif;
                            color:#CC6600 }  
               BODY{ margin: 1em 5em 4em ; background-color: #baff33; }      
                 -->    
    </STYLE>  
  </head>
  <body>

<H1>OBJEDNÁVKA</H1> <P>
Objednávku nám pošlete vyplněním následujícího formuláře nebo možno i telefonicky.<BR>
Povinně vyplňte všechny položky označené *! Jedná se i o ochranu Vaší objednávky!<BR>
<form action="posli.php" method="post">
<label for="jmeno">*Jméno a příjmení</label><br />
<input type="text" id="jmeno" name="jmeno" size="60" /><br />
<label for="adresa">*Bydliště</label><br />
<input type="text" id="adresa" name="adresa" size="60" /><br />
<label for="email">*Váš e-mail</label><br />
<input type="text" id="email" name="email" size="60" /><br />
<label for="fone">Telefon</label><br />
<input type="text" id="fone" name="fone" size="60" /><br />
<label for="misto">Místo hřbitova (město nebo městská část)</label><br />
<input type="text" id="misto" name="misto" size="60" /><br />
<label for="znak">Jméno, které je na hrobu napsané</label><br />
<input type="text" id="znak" name="znak" size="60" /><br />
<label for="cislo">Místo, číslo hrobu, řada, oddělení atp.</label><br />
<input type="text" id="cislo" name="cislo" size="60"/><br />
<label for="sluzba">*Druh služby (Jednorázová nebo Pravidelná)</label><br />
<input type="text" id="sluzba" name="sluzba" size="60" /><br />
<label for="pozadavek">Upřesnění požadavků</label><br />
<textarea name="pozadavek" rows="4" cols="60"></textarea><br>
<label for="spam">*Vypočítej  (opatření proti spamu) </label><br />
<input type="text" id="spam" name="spam"size="10"><strong>=1 + 1</strong><br><P>
<p><input type="submit" value="Odeslat" /></p>
</form>
  </body>
</html>



<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
  <head>
  <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
  <meta name="generator" content="PSPad editor, www.pspad.com"&gt;
  <title>objednavka</title
   </head>
  <body>
<?
$jmeno = $_POST['jmeno'];
$adresa = $_POST['adresa'];
$email = $_POST['email'];
$fone = $_POST['fone'];
$misto = $_POST['misto'];
$znak = $_POST['znak'];
$cislo = $_POST['cislo'];
$sluzba = $_POST['sluzba']
$pozadavek = $_POST['pozadavek'];
$spam = $_POST['spam'];

if ($jmeno!="" and $adresa!="" and $email!=""$fone!="" and $misto!="" and $znak!="" $cislo!="" and $sluzba!="" and $pozadavek!="" and $spam=="2")
{
Mail("prkna@upcmail.cz", $predmet, $zprava, "From: " . $email, $fone, $misto, $znak, $cislo, $sluzba, $pozadavek);
echo "<p><strong>Váš e-mail byl úspěšně odeslán</strong>.</p>";
}
else
{
echo "<p>Váš e-mail se <strong>nepodařilo odeslat</strong> pravděpodobně jste nevyplnili všechny údaje, nebo nevíte kolik je 1 + 1.</p>";
} 
?>
</body>
</html>
kajaman
Profil
levap:

... bohužel tomu trochu přestávám rozumět, zkoušíte to u kamaráda na webu nebo na localhostu? Obojí by mělo mimochodem fungovat (tedy měl by fungovat formulář, funkce mail dost možná na localhostu fungovat nebude).

Z tohohle jsem úplně jelen: „formulář vyplním a dám odeslat. Objeví se mi dotaz jestli ho chci otevřít nabo uložit (posli.php).

Tohle je celé špatně:
Mail("prkna@upcmail.cz", $predmet, $zprava, "From: " . $email, $fone, $misto, $znak, $cislo, $sluzba, $pozadavek);

Správně je to takhle:
mail('prkna@upcmail.cz', 'objednavka', 'toto je obsah zprávy: ' . $email . ' ' . $misto . ' atd.');
pozor, řetězce se spojují tečknou, nikoli čárkou.
Tady je odkaz na manuál, vyhledejte si v něm funkce, jsou tam pěkně popsány a jsou tam i ukázky. Na návody z webu se vykašlete, naučte se základy, když už jste se do toho pustil,
třeba tady: seriál na linuxsoft.cz.

Na vyzkoušení funce formuláře stačí třeba tohle, zkuste si to dát do souboru index.php do root adresáře:

<html>
<head><title>ukazka</title></head>
<body>

<?php 
if (isset($_POST['submit'])) {
  //tady se zpracuje formulář a třeba odešle email
  echo $_POST['jmeno'];
?>

<a href='index.php'>zpet na form</a>

<?php

} else {
  //tady se zobrazi formular
  ?>

<form action='' method='post'>
  jmeno: <input name='jmeno' id='jmeno' />
  <input type='submit' name='submit' value='odeslat' />
</form>

<?php
}
?>

</body>
</html>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0