Autor Zpráva
vertigo007
Profil
Dobrý den,

mám nastavený pozadí v divu jako obrázek s hodnotou repeat-y. Aby se přizpůsoboval rozlišení monitoru. Částečně to funguje, ale na stránce, kde je hodně obsahu, to pozadí končí tam, kde končí rozlišení monitoru a nebere ohled na to, že je víc obsahu než to rozlišení zvládne. V IE to funguje ale ve FF to pozadí blbne!
#vse {
  background-image: url(pozadi.jpg);
  background-repeat: repeat-y;
  width: 960px;
  min-height: 750px;  
  height: 95%;    


height mám 95% kvůli patičce dole. Může mi někdo poradit, jak docílit toho, aby pozadí se přizpůsobovalo rozlišení a následně obsahu stránky? Možná mám někde chybu. Uvnitř toho divu #vse mám ještě div #obsah a v něm tabulky, ale myslím, že to na to nemá vliv. Ani mé rozlišení 1440x900 nezvládne celý obsah stránky pojmout.

Prohlédnout si to můžete zde http://proruby.cz/betlem/betlemek/CZ/ubytovani.html

Předem děkuji za odpovědi.
pexxxik
Profil
vertigo007:
"Může mi někdo poradit, jak docílit toho, aby pozadí se přizpůsobovalo rozlišení a následně obsahu stránky?" tuto otázku jsem nepochopil:-(.
Můžeš zkusit dát pryč height: 95%, podle mě by se to potom mohlo chovat normálně. A proč to máš kvůli hlavičce tak nastavené?
habendorf
Profil
Ono ti neblbne jen pozadí, ty nevidíš, kde máš ve FF patičku? Ta height je samozřejmě blbost.

Kdybys nebyl línej a zkusil ji vyhodit, viděl bys to hned sám.
vertigo007
Profil
Když dám pryč height: 95%, tak se to roztáhne, to jo, ale nepřizpůsobuje se to rozlišení monitoru. Např mám 1440*900 a když dám F11 ve Firefoxu, tak ta stránka zůstane buď minimálních 750px jako to mám nastaveno nebo se opakuje pozadí dolů, podle obsahu na stránce. Ale nedělá to co chci, chci aby se po zmáčknutí F11 nebo nastavení rozlišení monitoru 1600*1200, pozadí opakovalo po ose y. Už chápeš?
vertigo007
Profil
Hm, tak jak to udělat? Patičku jsem vyhodil a pozadí pořád končí na stejným místě...

teď ta mám
#vse {
  background-image: url(pozadi.jpg);
  background-repeat: repeat-y;
  width: 960px;
  min-height: 750px;  
  _height: 750px;
  height: 100%;
  


Jo a ještě tu je obsah, takže abyste pochopili, mám <div vse> v tom <div obsah> v obsahu tabulky </div> </div>

#obsah {
  min-height: 400px;
  width: 960px;
  margin-top: 50px;
}


Předpokládám, že to je špatně. Řekněte mi tedy, co mám smazat, upravit atp. Opakuji, patičku jsem z HTML soubory odebral. Smazal jsem div tady.
vertigo007
Profil
Tak dík ;). Věděl jsem, že se tu dočkám rady :).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0