Autor Zpráva
pepipulo
Profil *
Zdravím !
Rád by som sa zoznámil a komunikoval so špičkovými programátormi, s ktorými sme sme spoločne vyvíjali podnikateľské aktivity. Viete mi poradiť ako na to ?

Petr Jašák
ninja
Profil
1. Vyhledat lidi, kteří splňují vaše požadavky.
2. Nabídnout jim atraktivní projekt s zajímavým ohodnocením.

Pokud vaše otázka směřuje k bodu jedna, tedy jak a kde vyhledat lidi, tak pokud nemáte sám přehled v daném oboru, potřebujete nějakého poradce nebo personální agenturu.
pepipulo
Profil *
skúsim to teda spresniť. nehľadám zamestnancov ani neponúkam prácu. hľadám skôr šikovných ľudí programátorov, ktorí si založia so mnou firmu. nápady na podnikanie sú. vklad do firmy bude každého know-how a čas. ja už nejaké firmy v inakšom obore mám. teraz by som rád zrealizoval ďalší podnikateľský nápad..
nightfish
Profil
pepipulo:
Pokud tedy tady hledáš nějaké programátory, tak bys asi měl něco nabídnout (čím více informací, tím větší šance, že někoho "zaujmou"). Pak by také stálo za to sem umístit nějaký tvůj kontakt.
Bitchiisek
Profil
to pepipulo: das sem prosim na tebe i jiny kontakt?
panther
Profil
pepipulo:
ktorí si založia so mnou firmu.
mám-li být upřímný, nevím, jestli bych se hrnul do společné firmy s někým, kdo:
- vystupuje na internetu anonymně
- neuvede na sebe kontakt
- nevím, co umí a neumí
- ...

Zkus se nad svou nabídkou trochu zamyslet.
Bubák
Profil
pepipulo:
nápady na podnikanie sú.
Pokud to jsou dobré nápady, tak to je asi desetiprocentní šance na úspěch. Umíš dobré nápady prodat?
pepipulo
Profil *
no kontakt na mňa je cez skupinu http://www.facebook.com/group.php?gid=370650330731 , ktorú som práve založil. Takže tam asi žiadny členovia zatial nebudú, ale všetkých programátorov pozývam.
nightfish: nechcem ihneď niečo ponúkať, pretože inak by som to zadal do skupiny zákazky a ponuky. Zatiaľ chcem iba mať kontakt s veľa šikovnými ľuďmi a následne pridám ponuky. Neviem ako to tuna chodí a koľko ľudí si prečíta moju ponuku. a tak.. A píšeš, že mám dať na mňa kontakt - ak môžem a nebudeš v tom vidieť nejakú moju formu prezentácie, tak kontakt na mňa je cez danú skupinu alebo na facebooku Petr Jašák alebo cez www.cicero-reklama.sk alebo jasak@cicero-reklama.sk
pepipulo
Profil *
panther: máš úplnu pravdu. Avšak nechcel som hneď vyhŕknuť s kopou informácií o mne, čo by vyzeralo iba ako lacná reklama na napr. môj web alebo niečo podobne.. A samozrejme ani ja nepôjdem podnikať s hocikým !! ;)
Bubák: čo ak mám 10 nápadov na druhy podnikania ? aká je šanca v % potom ? ;) (asik to stovka nebude, ale vačšia než 10 to bude. Už sa mi nechce spomínať si na pravdepodobnosť a štatistiku ;) ). Inak musím predávať denne aby som prežil a zatiaľ žijem ako aj firma !!
pepipulo
Profil *
Bubák: desetiprocentní šance na úspěch. - podľa mňa iba 3% ;)
m.e
Profil *
Bubák: desetiprocentní šance na úspěch. - podľa mňa iba 3% ;)

omyl stim ze pocitas ze ti kvalitni programatori napisi na ksichbook je sance hluboko pod 1%.
pepipulo
Profil *
Na zaciatok som nerozpisoval cely podnikatelsky plan a ani ho zatial nechcem zverejnovat. Predsa len - s danym napadom planujem podnikat a nie dat dany navod vsetkym co tuna citaju diskusiu. Dalsia vec hladam ludi, ktori chapu, ze dolezitejsi su ludia vo firme ako napad na podnikanie .. Na zaciatok ponukam myslienku podnikat celoeuropsky s partnermi zo SR, CR a dalsich EU statov, ktori budu mat zaujem, ktorych sa nam podari ziskat na svoju stranu. Samozrejme ponuka nie je pre vsetkych, ale zatial takto opatrne oslovujem diskusne fora, kde sa pohybuju ludia. Samozrejme ludia sa sami odfiltruju svojim zaujmom alebo nezaujom. Plan je zalozit si s.r.o. pripadne a.s. so spoluvlastnickym podielom.

Pytajte sa dalej ak mate zaujem.. Postupne odpoviem na vsetko co sa da zverejnit..

Petr Jasak
pepipulo
Profil *
Spustili sme celoeurópsku platenú kampaň na facebooku a za 1,5 dňa nám pribudlo cez 50 členov zo Španielska, Ruska, Nemecka, Fínska, Macedónska, V. Británie.. Samozrejme každý vníma "ksichtbook" troška inak. Verím, že naši Česko-slovenskí programátori sa radi pridajú k tým celoeurópskym.

Otázka je stále aktuálna = rovnaká, ako je aj nádpis témy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepipula:
Já bych spíš řekl, že jsi sehnal padesát lidí, kteří jsou ochotní prohlásit se za členy skupiny 10 000 nejlepších programátorů v Evropě a chlubit se pak touto svojí předností. Těžko říct, jestli jsou kvalitní, měříš jen jejich (ne)skromnost. Nebo snad děláš přijímací testy?

Lovíš v anonymním davu a čekáš, že se ti sami přihlásí kvalitní lidi? Třeba zrovna dneska je ústřední kolo programátorské olympiády — tam bys mohl najít skutečné mozky. Ale musel bys je přesvědčit, že jsi zdrojem nápadů a ne koule na noze. Zatím ta tvá „hra na programátory“ nepůsobí moc seriózně.


My english is not my power, but I will try .. (Commenting on the fact that the official language of the group is english. However, the forums can be anything) ..
>
Core of this group will be people, of course. The first task will be setting up a discussion group / website that will be situated in this community. I suggest open source with the fact that each member can create / finalize / improve Web.. Everything is on a voluntary basis. Who wants to let him help. Who does not, let him leave so .. Of course constructive criticism is accepted for the incorporation.
>
And why will start at Facebook? A: And why not?
(translated by google ;) )

Nechtěl bys nejprve založit komunitu kvalitních překladatelů?
Joker
Profil
pepipulo:
Samozrejme každý vníma "ksichtbook" troška inak
Což o to, spíš ten název skupiny... třeba na mě to vůbec nepůsobí jako něco co bych měl brát vážně, spíš jako další skupina na způsob "If 1 000 000 people join this group, it will have 1 000 000 people in it" (©)
hans2
Profil *
Koukám, že kniha ksichtů je opravdu hodně ceněna...hlavně ovšem mezi příležitostnými uživateli PC nebo mozku... :-D
Jsem docela rád, že jsem na toto fórum a komunitu lidí narazil, dříve jsem se programování webu moc nevěnoval, tak jsem
hledal informace jinde, ovšem zjišťuji, že i mezi klikači se najdou rozumní tvorové... :-D
pepipulo
Profil *
Vidím, že ste tu profesionálni kritici a špecialisti na vyhľadávanie drobných chybičiek, ktorých sa lapite a rýpete do nich. Žiadal som o rady k danej téme a nie názory na "ksichbook" (po vašom), názory na to ako google preložil nejaký text a podobne. Aj by som vám to ešte presnejšie vysvetlil, no obávam sa, že tento príspevok by bol rýchlo zcenzúrovaný vymazaním.

Navyše možno som sa dozvedel, že programátori z ČR nechodia na fb. Čo sa dalo napísať jednoduchou vetou.
No na Slovensku je situácia úplne iná. Pohybujem sa medzi programátormi a verte, že všetci sú tam. A kto nie je, smejú sa mu ostatní, že v akej dobe kamennej to žije.. Čiže ešte raz, to je situácia na Slovensku.

Počet členov na fb zatiaľ stúpol už na cca 200. Píšem členov !!! nie kvalitných programátorov, ako si rýpnul Joker. Viem, že má pravdu, ale veď sa to chystáme selektovať, hodnotiť, oceňovať a podobne. No na začiatok to musím nazvať nejako. Vymyslíte lepší názov skupiny na 3-4 slová (obmedzenie fb) a keď to bude mať veľkú podporu, zmením to !!

Rád by som si však ešte vypočul nejaké rady od ľudí čo k tomu majú čo povedať.


Ďakujem vopred.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepipula:
Pohybujem sa medzi programátormi a verte, že všetci sú tam.
Je to jen pouhopouhý komunikační kanál, nikoliv filtr internetové gramotnosti, ani společenské ctihodnosti, ani hlouposti. Někdo si myslí, že ho potřebuje, někdo ho opravdu k něčemu potřebuje, někdo vůbec — to platí všude stejně. I já znám spoustu českých programátorů, kteří na Facebooku mají účet (já jich také pár založil, byť žádný nesleduji), ale proč by se tam měli hrnout do skupiny typu „vymyslím ‚vtipnou‘ hlášku v programovacím jazyku“?

kto nie je, smejú sa mu ostatní
Volové jsou samozřejmě i v ČR :-)

by som vám to ešte presnejšie vysvetlil, no obávam sa, že tento príspevok by bol rýchlo zcenzúrovaný vymazaním
Špatně jsi zdejší výtky pochopil, vůbec nejde o Facebook. Viz [#2] — šíříš svůj „inzerát“ dál, ale stále bez podstatných informací, proto ho nikdo nebere vážně.

Vymyslíte lepší názov skupiny na 3-4 slová (obmedzenie fb)
Pepipulova pracovní skupina.

keď to bude mať veľkú podporu, zmením to !!
Nikdo to nepodpoří, většina z tvých dvou set lidí uteče, pokud jim název přestane lichotit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0