Autor Zpráva
anonymní
Profil *
Momentálně tvořím v c++ základy podle tutoriálů, napsal jsem kód, který bych rád odzkoušel, Visual Studio již stahuji, aby to bylo lepší, ale přeci jen do budoucna...
Nevím si rady kde a jak spustit Run svého kódu, kde a na co kliknout. Run a Debug mi vyhodí jen nějakou tabulku "Resolve Missing Native Build Tools" a to je celé.
Možná to chce jen něco nastavit atd... ale nevím si rady.

#include <iostream>

// adresa, vypsána na obrazovku

using namespace std;

int main()
{
    cout << "Milan Kubík" << endl
         << "Dukelská 977" << endl
         << "Litomyšl" << endl
         << "570 01";

    return 0;
}


kód mám zatím takovýto...
Timy
Profil
anonymní:
NetBeansy si s sebou nejspíš netahají kompilátor, takže to není v čem zkompilovat. Řešení bude nejspíš popsáno tady: http://netbeans.org/community/releases/60/cpp-setup-instructions.html#compilers Nebo počkej, až se ti dostahuje Visual Studio. Je to all in one řešení :-).
WanTo
Profil
NetBeans jsou fajn, jako IDE na C++ jsou už po těch pár letech použitelné a řekl bych, že obstojné pro nějaký cross-platform vývoj. Každopádně bych si dal pozor na výběr překladače - osobně doporučuju spíš MinGW než Cygwin. Druhý jmenovaný se snaží z Windows udělat POSIX systém, společně s programem se pak musí distribuovat knihovna cygwin.dll a s tou mezivrstvou navíc je to celé trochu složitější, než u MinGW.

Ale jestli nepotřebuješ NetBeans z nějakých závažných důvodů používat, tak se ti bude asi víc zamlouvat Visual Studio.
Nox
Profil
K tomu MinGW.... na windows se Netbeans nekamarádí s mingw-make, takže to bude ještě chtít doinstalovat MSys.... ono ti to samo napíše, ale jen projistotu
WanTo
Profil
Nox:
Ha, vzpomínám si, že přesně tuhle kulišárnu jsem řešil :-) To MinGW mi už jinak fungovalo výtečně, doporučuju.
anonymní
Profil *
Mám tedy visual studio, bohužel zatim v angličtině, skript jsem zkopiroval, ale zatim jsem nenašel funkci spuštění...
nastavil jsem funkci vlastního projektu v příkazovém řádku... takže nějaký návod by nebyl?
WanTo
Profil
anonymní:
Někde by ses tam měl při vytváření nového projektu doklikat k "Console Application" - to by ti mělo vytvořit i soubor s funkcí main(), spouští se to tuším pomocí F5 (případně v menu Debug budou ještě další možnosti).
Nox
Profil
F5 debug
F6 run
F11 build

"Console application" nevidím, je tam prostě "Application", to ale není problém, vyber toto

jak se konkrétně naloží se spuštěním pak nastavíš v Properties toho projektu, sekce Run

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0