Autor Zpráva
shaman171
Profil
Ahoj
vím, že těchto témat tu už určitě pár je, nicméně mám konkrétní problém, našel jsem si nemu, které bych rád použil na svých budoucích webových stránkách, nicméně kód mi přijde strašlivý, nevíte jestli nelze stejného efektu docílit jednoduší cestou?
Odkaz na příklad
Děkuji
Kcko
Profil
Na tohle natrefit tak opoustim web.
Jinak napr. pomoci jquery (show, hide)
shaman171
Profil
Kcko
Proč ti to přijde špatný? potřebuju trochu větší menu ale zárověň tak aby zabíralo málo místa. Samorřejmě by vypadalo jinak jde mi o tu funkci. Ale to jsi určitě pochopil. Mě to nepřijde tak zlé.
EDIT: možná už vím proč ti to přijde tragické, ovšem já bych měl pouze dvě úrovně, tam by to myslím bylo stále vcelku přehledné.
Bubák
Profil
shaman171:
kód mi přijde strašlivý
Je to šílenost, odkázané menu je bez JS nepřístupné, což bude vadit třebas vyhledávačům, protože se přes takové menu "neprokoušou".

jinak jde mi o tu funkci.
To ti bude stačit úprava www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/skryvani-odkryvani.html
Nebo ti jde i o zdržující animaci?
shaman171
Profil
Bubák
jo to je přesně to co potřebuju... nejde mi o nějakou animaci. Zajímalo mě to, že jekus menu "schovanej"
Tohle by mi mohlo pomoci. Pokusím se tím prokousat. Moc děkuji.
EDIT: napadlo mě ještě, potřeboval bych pojistit, aby byla rozbalena vždycky jen jedna položka menu (kvůli úspoře místa).
habendorf
Profil
shaman171:
potřeboval bych pojistit, aby byla rozbalena vždycky jen jedna položka menu

No tak si tu rozbalenou budeš pamatovat a před rozbalením jiné ji skryješ.
shaman171
Profil
habendorf
Neporadil by jsi mi jak na to? Me JavaScript moc neříká, pouze si vždycky kopíruju a upravuju příklady.
Děkuju moc.
Bubák
Profil
shaman171:
Tohle by mi mohlo pomoci. Pokusím se tím prokousat.
Zkus si najít v diskusní vlákna, týkající se tohoto příkladu, probírají se v nich různé úpravy.
shaman171
Profil
Supr tak myslím, že tohle je to co hledám: Odkaz ovšem nejsem si jistej, tímhle se prokoušou vyhledávače ?
Bubák
Profil
shaman171:
nejsem si jistej, tímhle se prokoušou vyhledávače ?
Vypni si v prohlížeči javascript a CSS a uvidíš.

Pozor, někteří uživatelé mají vyplý jen javascript a kvůli nevhodně napsanému CSS je pro ně menu nepřístupné. To je třebas případ www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/skryvani-odkryvani.html naštěstí jde lehce upravit.
Kcko
Profil
shaman171:
Jde mi to tu pomalou a osklivou animaci a take o pristupnost. Jak Ti rekl jiz Bubak, lze to udelat odkryvanim.
Menu udelas pomoci cislovaneho seznamu, nechas ho defaultne otevrene, pri onloadu stranky zavres zanorene vetve a je to v poradku.
Lze to snadno udelat pomoci jQuery i tu prisernou animaci.
shaman171
Profil
Kcko
Ohledně té animace, tak o tu nestojím, nechci stránky cirkusu, potřebuju ušetřit trochu místa proto to dělám takto.
EDIT: tak jsem něco "zbastlil" co si o tom myslíte? Jen nevím, jak udělat, abych po druhém kliknutí položku menu zavřel.
Kcko
Profil
shaman171:
No vidis jakej ses kluk sikovnej -[:]
shaman171
Profil
Kcko
takže to není špatný? tak super... sice nakonec zjištuju, že to využiju asi jen u 2 tlačítek z 10 ale tak taky dobrý
Ohledně tho zavření nikdo nevíte?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0