Autor Zpráva
liborse
Profil
Předem prosím o shovívavost, nejsem zvědavý na 10 komentářů, že jsem lama, to raději nepište vůbec. A nyní k problému - Co se týče animací na webu, jsem naprostý nováček (mé pole působnosti je jinde). Pitvořím se s jedním problémem. Jde o plynulý pohyb objektu po stránce (jedoucí auto odkrývá pozadí s textem). Zkoušel jsem to přes gif, ano, výsledek byl "koukatelný", ale při posunu o 5px to v půlce stránky dělalo úctyhodných 500 kB i při optimalizaci vrstev. To je nesmysl. Jako další řešení mne napadl javascript, protože flash moc nemusím a navíc nemám zakoupen editor. Nicméně pro js se mi nepodařilo nic najít, podle mne určitě něco takového někdo řešil. Možná to bude jen tím, že js prakticky neumím a asi hledám špatně. Nekamenovat prosím, vím, že je to blbý dotaz. Také mne napadlo to, že třeba po vteřině bych měnil css vlastnost left + na konci ten obrázek nějak měnil, ale to nevím jak a jestli to vůbec s js takto přímo jde. Pak mne napadl tag Marquee, ale nevím, jak bych to udělal s tím "odkrýváním". Poslední možností je flash, ale to asi nic opensource nanajdu a je to až poslední možnost (asi bych to zadal někomu udělat). Pokud mi někdo poradíte, budu vám moc vděčný.
liborse
Profil
Takže (ač mi tu někdo smazal příspěvek :-D) si odpovím sám, protože to je dost základní věc. Rozchodil jsem to přes knihovnu jquery a funguje to i ve stařičkém IE6. Ovšem pod Operou (verze 9.2x na Ubuntu) mi to nefunguje. Jinak FF a Chrome jsou taky ok, jdu zkoušet další prohlížeče.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0