Autor Zpráva
certik-bertik
Profil *
Zdravím
a doufám, že můj netechnický dotaz nikoho nepopudí. Chtěl bych začít využívat Facebook k propagaci svých e-shopů. Jsem přiměřeně zdatný uživatel, ale filozofie FB mi v některým ohledech uniká. Budu, rád když mi někdo poskytne odpovědi na mé otázky.

1. Založení stránky
Je to jasné, pro firmu si nevytvořím profil, ale stránku.
Stránku můžu vytvořit tak, že si buď vytvořím profil a z něj pak můžu vytvářet libovolné stránky (pages) anebo si rovnou na homepage FB zvolím „vytvořit stránku“?
V čem je rozdíl? Pokud chci spravovat více stránek, pak je asi lepší 1. varianta? Co když ale budu chtít stránku na někoho převést?

Už jsem s tím dost laboroval a zjistil jsem, že když si vytvořím stránku až se svého profilu, zůstane mi v FB nahoře vyhledávací pruh. Pokud mám vytvořenou čistě stránku bez přiřazení k profilu, o vyhledávání jsem ochuzen.

A jak je to s adresami. Proč má některá stránka pěknou adresu:
fb/xxx
a někdo horší:
fb/pages/xx
a na někdo je má uplný zmatek...

2. Interakce
Mám stránku, cokoli na ni napíšu, objeví se fanouškům na zdi?

Mohu já, jako stránka, stát se fanouškem podobné/spřízněné stránky?
Mohu ovšem já, jako stránka, komunikovat mimo stránku? Mohu okomentovat něco na jiných stránkách.

Díky znalcům za odpovědi.
mckay
Profil
certik-bertik:
1) Založ si normálně svůj osobní profil, a z něho zakládej stránky. Pokud chceš později stránku na někoho převést, označíš ho jako správce.

K té adrese. To je podle toho, odkud se na stránku doklikáš (facebook odesílá všemožné referery, asi kvůli logům), a kolikrát už stránka s názvem podobným tomu tvému existuje. Aspoň mně to tak ze zkušenosti přijde.


2) Ano cokoliv na tu stránku napíšeš, objeví se fanouškům. Né na zdi, ale v přehledu příspěvků který máš defaultně pod odkazem "Home"

Jako stránka můžeš dát jinou stránku do svých oblíbených stránek.
Jako stránka nemůžeš komentovat na jiných stránkách (stejně jako zakladatel stránky nemůžeš svým jménem komentovat cokoliv na stránce, kterou si založil).


Znalec nejsem, ale zkusil jsem poradit v rámci možností.
certik-bertik
Profil *
mckay: díky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0