Autor Zpráva
Gepard!k
Profil *
Zdravím,

mám v hlavě takový menší plán na docela rozsáhlý projekt na internetu, který chci ještě s pár lidmi během tohoto roku spustit, ale potřebuju radu..

Přemýšlel jsem kam projekt umístit, ale pořád se nějak nemohu rozhodnout, zda využít služby server housingu nebo server hostingu u některé české společnosti nebo rovnou zajistit vlastní server s připojením do páteřní sítě..

Vím, že náklady na server, který by měl utáhnout projekt, kde očekávám návštěvnost denně kolem 4000 lidí nejspíše nebudou nejmenší, ale na druhou stranu nevím zda se mi oplatí platit měsíčně za službu, kterou fyzicky nikdy nebudu vlastnit..

Na googlu jsem se pokoušel najít nějaké společnosti, které zajišťují připojení k páteřní síti, ale buď jsem hledal špatně ( což je možné ) nebo tam opravdu žádné informace nejsou.. Jedniná společnost, která mne napadla jsou České radiokomunikace, ale na stránkách nic o tomto nemají napsáno, tak kdyby jste mne mohli postrčit správným směrem budu rád..

P.S.: Server by byl umístěn přímo v Ostravě, takže bych potřeboval společnost, která mi připojení zajistí zde a ne v Praze, pokud nějaká taková existuje:-D

Díky moc za pomoc
Davex
Profil
Pokud si chceš server provozovat sám, tak se poptej na serverhousing třeba u GTS, Master nebo Ovanet. Pro rozjezd projektu by asi byl vhodnější pronájem serveru nebo VPS.
Gepard!k
Profil *
Díky moc:-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0