Autor Zpráva
Tomkinss
Profil
Ahoj,
Pracujem na gangsterskej online hre a potreboval by som poradiť, ako spraviť hru ruskú rulletu. Tj. aby vždy na začiatku hry zvolilo 1 číslo a postupne by si mohli hráči klikať na odosielacie tlačidlo a kolo by sa posúvali a čísla sa mínali. Najprv by bolo napr. 6 čísiel a 3 hráči. a vždy po jednom ťahu by sa odpočítalo jedno číslo a pravdepodobnosť by sa zvyšovala.
Nox
Profil
.....a? Tedy co konkrétně není jasné?

Musíš si někam (DB třeba) uložit hráče kteří se účastní, pod kterým číslem je "žolík" a který čísla byly tažený a kdo je na tahu
mckay
Profil
Tomkinss:
Plynule navážu na Noxe....

...při správném použití by se dalo vystačit bohatě s jedním sloupcem v databázi :). A co se týče generování náhodného čísla, od toho tu máš mt_rand.
Tomkinss
Profil
Potreboval by som poradiť, ako spraviť: odčítavanie komôr v zásobníku a losovanie poradia.
mckay
Profil
Tomkinss:
Nebudu ti teď motat hlavu s tím jak to narvat do jednoho sloupce, ačkoliv by to šlo, a udělám to, jako kdyby si měl těch sloupců několik - logika je stejná, to potom můžeš udělat i když by ses rozhodl jen pro jeden sloupec.

Jeden z hráčů klikne na submit => ty zjistíš, jestli vybouchl, nebo ne (odešleš do db updateovací příkaz, kterým od počtu komor (ideálně si tam dej datový typ int(eger)) odečteš jedna. Další klikne, ty zjistíš, jestli není zrovna komora která má vybuchnout atd...

Na začátku hry můžeš dát do sloupce hráči hrac1#hrac2#hrac3 takhle poradi a pomocí nějakého pěkného regulárního výrazu si to pořadí ve kterém to půjde vytahovat hráče, kteří mají hrát (jako oddělovač jsem použil "#" [ša:p].

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0