Autor Zpráva
smonkey
Profil
O5 zdravím,
dneska se na Vás obracím s prosbou, velikou prosbou o vyřešení mého problému, stáhl a nainstaloval jsem si CKEditor (podle návodu), ale jak ho mám "propojit s DB" aby se tam ten text ukládal. Ptal už jsem se kamaráda, ale ten mi to píše snad v hádankách a ja né a né je rozluštit. Prosil bych konkrétní kód, nebo to nějak podrobněji vysvětlit. Byl bych moc vděčný, předem děkuji ...

BTW: Vím že CKEditor (i jiné, podobného typu) slouží pouze k formátování textu ("píše to za mě html"), ale nenapadá mě jak to propojit...). Kdyžtak tady je kód:

<head>
	<title>Test editoru CKEditor</title>
	<script type="text/javascript" src="/ckeditor/ckeditor.js"></script>
</head>
<body>
	<form method="post" action="odeslani.php">
		<p>
			<br />
			<textarea name="editor1"></textarea>
			<script type="text/javascript">
				CKEDITOR.replace( 'editor1' );
			</script>
		</p>
		<p>
			<input type="submit" />
		</p>
	</form>
</body>
WanTo
Profil
Orientuješ se alespoň částečně v PHP a SQL?
smonkey
Profil
No, částečně ano... i když nevím co to pro tebe znamená částečně.
mckay
Profil
smonkey:
Když si pošleš vlastně ten formulář jinému skriptu, tak přistupuj k datům jako k $_POST, tedy tady konkrétně jako k $_POST["editor1"], to si prostě bez nějakého ošetření vlož do databáze (u jiného editoru TinyMCE se ještě vyplatí použít na to stripslashes(); kvůli (ne)pohodlným hostingům, kde občas přibydou lomítka :). Pokud víš jak něco vložit do databáze, máš vystaráno.
smonkey
Profil
Ano, todle jsem udělal, jenže ono se to do té DB nezapsalo :-( / nezapisuje
mckay
Profil
smonkey:
Vypiš si mysql_error();, zkontroluj, jestli jsi připojený.
smonkey
Profil
Připojený jsem, žádnou chybu to neháže, vše se udělá "tak jak má", ale do DB se to prostě neuloží...
BTW: sloupec mám taky vytvořený...
smonkey
Profil
Problém vyřešen :-P Ja zapomněl tlačítku submit napsat name ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0