Autor Zpráva
alda
Zdravím tak mě napadlo někdo na mém webu vyplní formulář a pošle na můj mail...
Mě by zajímalo jestli jde po odeslání mailu odeslat na uvedený mail automatickou zprávu přednastavenou adminem (mnou) a třeba do emailu který mu pošlu uvést informace které vyplnil jako kdyby kopie toho formuláře. Díky za rady
Titanick
Profil *
Ano, jde to. Z HTML formuláře předáš hodnoty v proměnných PHP skriptu a pomocí funkce mail() je pošleš. Pokud nemáš páru o PHP a chybí ti dravost v poznávání nových věcí, bude lepší si to od někoho udělat za nějaký ten peníz.
Alphard
alda:
někdo na mém webu vyplní formulář a pošle na můj mail
Stejně jako odesíláte na svůj mail může odeslat na ten jeho.
alda
Ano to je také pravda :) ale stejně jak fungují takoví ti roboti např vy si něco objednáte a obratem přijde mail o tom že si si neco objednal.
mafos
alda:
ale stejně jak fungují takoví ti roboti
Nejsou to roboti, je to normální php funkce, jak bylo napsáno nahoře mail(). Jednou ji provedeš s tím, že něco odešle Tobě a pak druhou s tím, že něco pošle tomu, kdo vyplnil formulář. Mrknul jsem do svých starších stránek a jeden takový skriptík jsem Ti našel :-) Je to fakt na pár řádků. Nic na tom není. E-mail odesílatele je brán z formuláře přes POST. I v obsahu jsem přebíral věci z formuláře, ale tady jsem Ti to smáznul, aby ses v tom líp vyznal. Snad Ti to pomůže.
$to = $_POST[email];
$subject = "tohle je předmět";
$message = "a tohle je obsah";
$headers = "From: Tvoje jméno <tvůj@mail.cz>\ n";
$headers .= "content-Type: text/html; charset=\"windows-1250\"\ n";
@mail($to, $subject, $message, $headers);;
alda
joo diky ;) moc

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0