Autor Zpráva
FrenkeeS
Profil *
Dobrej den šici
Včera jsem se nudil a nakódoval jsem si menu ale ještě to neni uplně oukej a potřeboval bych poradit.
http://team-radical.4fan.cz/news.php když najedete na tuto stránku a přejedete miší přez menu tak se vám budou zobrazovat odkazy ale je tu problém že pokud přejedete přes víc odkazů tak se to všechno nahází dokupy a tomu bych chtěl zabránit. Děkuji za každou odpověď

//Menu
  echo "<tr>\n<td>\n";
    echo "                               
          <script>
          function zobrazSkryj(idecko)
          {
            el=document.getElementById(idecko).style;
          el.display=(el.display == 'block')?'none':'block';
          }
          </script>
     
          <center><table cellpadding='0' cellspacing='0' width='990' class='menuu'></center><tr>
          <td><a class='menu' href=''><div class='menu_text'><b><h1 onmouseover=\"zobrazSkryj('oddil2')\" >Stránky</h1></b></div></a></td>
          <td><a class='menu' href=''><div class='menu_text'><b><h1 onmouseover=\"zobrazSkryj('oddil3')\" >Forum</h1></b></div></a></td>
          <td><a class='menu' href=''><div class='menu_text'><b><h1 onmouseover=\"zobrazSkryj('oddil1')\" >Galerie</h1></b></div></a></td>
          <td><a class='menu' href='/infusions/ls_tinychat_panel/ls_tinychat.php'><div class='menu_text'><b>Chat</b></div></a></td>
          <td><a class='menu' href=''><div class='menu_text'><b>Členové klanu</b></div></a></td>       
          <td><a class='menu' href=' downloads.php'><div class='menu_text'><b>Ke Stažení</b></div></a></td>
          <td><a class='menu' href='/zwar.php?page=fight_us'><div class='menu_text'><b>Vyzvat nás</b></div></a></td>
          <td><a class='menu' href='/zwar.php?page=wars'><div class='menu_text'><b>Všechny zápasy</b></div></a></td> 
          </tr></table>
          <center><table cellpadding='0' cellspacing='0' width='1000' class='menu2'></center>
          <tr>
         
          <td>
          <div id='oddil1' class='skryvany' >
          &nbsp;&nbsp;<a href='/photogallery.php' >Galerie</a><span style='color: orange;'>&nbsp;&nbsp;|</span>
          <a href='/infusions/videogaleria_panel/videogaleria.php' >Videogalerie</a>
          </div>
          </td>
         
          <td>
          <div id='oddil2' class='skryvany' >
          &nbsp;&nbsp;<a href='/news.php'>Domů</a><span style='color: orange;'>&nbsp;&nbsp;|</span>
          <a href='/articles.php'>Články</a><span style='color: orange;'>&nbsp;&nbsp;|</span>
          <a href=' '>Podpořte nás</a><span style='color: orange;'>&nbsp;&nbsp;|</span>
          <a href='/search.php'>Vyhledávání</a>
          </div>
          </td>
         
          <td>
          <div id='oddil3' class='skryvany' >
          &nbsp;&nbsp;<a href='/forum/index.php '>Fórum</a><span style='color: orange;'>&nbsp;&nbsp;|</span>
          <a href='/forum/viewforum.php?forum_id=8'>Fórum - CS:S</a><span style='color: orange;'>&nbsp;&nbsp;|</span>
          <a href='/forum/viewforum.php?forum_id=10'>Fórum - Neregistrovaní</a><span style='color: orange;'>&nbsp;&nbsp;|</span>
          <a href='/forum/viewforum.php?forum_id=11'>Fórum - nápady, kritiky atd..   </a>
           </div>
          </td>
         
          <td>
          <div id='oddil4' class='skryvany' >
          &nbsp;&nbsp;<a href='
          <a href=' '>   </a>
          <a href=' '>   </a>
          <a href=' '>   </a>
           </div>
          </td>
         
         
         
          </tr></table> ";
    echo "</td></tr>\n";


.menuu {
        width:1000px;
        height:35px;
        font-size: 12;
        color: #fff ;
        background-image: url(http://www.team-radical.4fan.cz/menu.png);
        background-color: #000000;
      }
      .menu {
        padding:0 7px;
        height:35px;
        font-size: 12;
        display:block;
        color: #fff ;
        text-decoration: none;
        text-align: center;
        background-image:url(http://www.team-radical.4fan.cz/menu.png);
        background-color: #000000;
      }
      .menu:hover {
        text-decoration:none;
        font-size: 14;
        height:35px;
        display:block;
        color:fff;
        background-image:url(http://www.team-radical.4fan.cz/menuh.png);
        background-color: #191919;
      }
      .menu_text {
        padding-top:12px;
      }
      .skryvany {
        display: none;
       
        }
      .menu2 {
     
      width:1000px;
      height:35px;
      font-size: 12;
      color: #fff ;
      background-color: #000000;
      }
panther
Profil
FrenkeeS:
výborný titulek, palec nahoru za něj. Opravdu nepopsatelné.


Zkus udělat menu bez zbytečného javascriptu, jen pomocí CSS. Tohle by se nemělo stávat. Nenastane ani situace, že s vypnutým JS se na podmenu jednoduše nedostanu. Nezkoušel jsi náhodou to menu bez JS, že? Zkus.

Mimochodem,
<a class='menu' href=''><div class='menu_text'><b><h1 onmouseover="zobrazSkryj('oddil2')" >Stránky</h1></b></div></a>
tohle je taky lahůdka.
FrenkeeS
Profil *
a tady právě nastává ten problém já s CSS jsem skoušel ale CSS je snad zapisování stylů jediý co se z něj dá použíj je funkce hover, ale to je jedno já stejnak nemám páru jak nato.
Stímhle nahoře sem se babral půl dne než mi to začalo fungovat aspoň takhle a ted zas dělat sněčím novým, kdybych aspon nekde mohl skouknout nejakej kód jak to má přbližně vypadat tak bych se dotoh i možá psutil ale dělat to naslepo ....

Jn lahůdka a velká xD ale jinak to asi nejde pokud jo nezlobte se jsem víkendovej kóder xD

Ten kdo nemá puštěnej JS to má blbý ale dnes už takovej moc není, většinou jsou to lidé věkem 30+ kteří si přečtou jednu recenzi na netu a veřej že pokud ho budou mít zaplej hned chytěj vir(možná je natom něco pravdy ale stejnak... omlouvám se předem těm kteří toto čtou, je jim nad 30 a js maj zaplnutej ;D), tyhle webový stránky já dělám (optimalizuju) pro uživatele firefoxu a opery, IE je mi ukradenej pže je to nejhorší prohlížeč. Toť taková vsuvka.

Nyní z5 k tématu, opravdu mi nedokážeš pomoct jak ten problém odstranit byl bych hodně vděčný
panther
Profil
FrenkeeS:
jediý co se z něj dá použíj je funkce hover
funkce ne, pseudotřída. CSS funkce nemá. Ale ano, máš pravdu, bude se to řešit přes hover.

ale to je jedno já stejnak nemám páru jak nato.
máš tři možnosti:
- nastudovat si, jak se dělá hover menu a zkusit to napsat
- přidat kontakt a odměnu za napsání takového menu
- vykašlat se na to a doufat, že nikdo nebude myší tak rychle přes menu přejíždět

opravdu mi nedokážeš pomoct jak ten problém odstranit byl bych hodně vděčný
však jsem ti to řekl. Vyhoď zde úplně zbytečný script a použij CSS. Je to klasické hover menu.
FrenkeeS
Profil *
jn sry, pseudotřída, takový divný slovo a já takovej php zarytec, prostě si to nepamatuju ,

nastudovat jasný, jasný to jediný mi asi zbude
:) odměnu...hmm no já bych měl lepší pocit když si to udělám sám ale kdyby nato mělo přijít tak s finančním ohodnocením asi u mě nemůžeš počítat, nabídnout ti můžu grafické práce nebo pomoct s webem v php (fusion xD) ale toase nebudeš potřebovat, jinak nevím co bych ti nabídl, možná ještě reklamu na stránkách
vykašlat se nato není můj styl, nepřipadá v úvahu

xD no comment
panther
Profil
FrenkeeS:
najdi si nějaké hotové řešení hover menu. Aby ses netrápil s tím, že se menu v IE6 nevysouvá (absence hover.htc), ušetříš si pravděpodobně i dost času s tápáním, jakže to vysouvání vlastně funguje - tipuji, že ani to nevíš.

Pak jen upravíš styly, aby se submenu zobrazovalo tam, kde potřebuješ, aby se jeho položky zorbazovaly vedle sebe. Pokud s touto fází budeš mít po marných hodinách bádání problémy, ptej se, co není jasné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0