Autor Zpráva
alda
Profil
Zdravím mám na webu novinky pro sponzory a nechci aby je četl někdo jiný než sponzoři a tak mě napadlo buď to nějak zeheslovat ten text jako že místo textu bude napsáno zadejte heslo : nebo že text uvidí jen nastavené IP adresy.
Radek9
Profil
Děkujeme za informaci. :o) Jinak, hledejte PHP.
Hitman
Profil
Ano, pro text, který uvidí jen určitá IP adresa bude stačit podmínka v PHP.
alda
Profil
a jaká prosím nevím jak s php začínám
alda
Profil
[#2] Radek9 jak je to myšleno děkujeme za informaci ?? :)
mattyZEM
Profil
<?php
if($_SERVER['REMOTE_ADDR']=="256.256.256.256"){
?>
ahoj chucku norrisi!
<?php
}
?>
panther
Profil
alda:
Radek9 jak je to myšleno děkujeme za informaci ?? :)
možná tím chtěl naznačit, že v celém dotazu nebyla položena otázka.

a jaká prosím nevím jak s php začínám
nejde o začátky, ale znovu ti říkám, že je to jen lenost. Hledat, hledat, co?
alda
Profil
Hele hledal jsem všude php dělám 2 dny hledal jsem zaheslovaný text ale není to ono chtěl bych zobrazení jen pro IP ale nevím kde.
alda
Profil
[#6] mattyZEM moc diky přehlidl jsem to
Bubák
Profil
Mají sponzoři statické IP adresy? Já třebas statickou IP adresu nemám, pamatuji, že se mi "kdysi" IP adresa změnila 3× za týten, ale většinou mám stejnou IP po několik let.
Co, když se sponzor na stránku podívá z jiného počítače, anebo bude cestovat s notebookem? Pak si novinky nepřečte.
alda
Profil
a jde to nastavit pro více IP adres mám totiž více sponzorů
panther
Profil
alda:
a jde to nastavit pro více IP adres mám totiž více sponzorů
jde. IP adresy sponzorů si dej do pole, pak REMOTE_ADDR porovnávej, jestli je v poli (fce in_array).

Pořád ale neřešíš to, na co upozorňuje Bubák.
alda
Profil
[#10] Bubák to je sponzorům jasné pro to budu mít ještě zálohu jen bych potřeboval vědět jak do tohoto kódu :
<?php
if($_SERVER['REMOTE_ADDR']=="256.256.256.256"){
?>
ahoj chucku norrisi!
<?php
}
?>
naházet více IP adres
mattyZEM
Profil
<?php
if($_SERVER['REMOTE_ADDR']=="256.256.256.256" OR $_SERVER['REMOTE_ADDR']=="tuhle.ip.nikdo.mít.nebude" OR $_SERVER['REMOTE_ADDR']=="123.456.789.101112"){
?>
ahoj chucku norrisi!
<?php
}
?>
panther
Profil
mattyZEM:
tohle je těžko spravovatelné při počtu desítek či stovek IP adres. Pole je rozhodně přehlednější.
alda
Profil
Mám zatím jen 3 sponzory a pokud to takhle jde viz #14 tak to tak udělám
mattyZEM
Profil
panther:
Pole je rozhodně přehlednější.
jen bych potřeboval vědět jak do tohoto kódu :

Něco nepochopitelného? 8-)

Jistě, pole by bylo lepší, ale proč? On mě žádal o toto, navíc, něco takového pro IP adresy je stejná blbost jako bych se škrábal za levým uchem pravou rukou, nakonec zjistí že bude potřebovat to přes heslo a zase nás požádá, a já mu zase vyhovím.
mattyZEM
Profil
alda:
Mám zatím jen 3 sponzory a pokud to takhle jde viz #14 tak to tak udělám
Moje řešení, ač jsem ho psal já je blbost, protože buď se někomu změní IP, nebo se může stát (mladoboleslavská IP) že bude víc lidí kteří budou mít stejnou IP, proto je lepší ten formulář s heslem, takže až to budeš chtít, napiš...
panther
Profil
mattyZEM:
Jistě, pole by bylo lepší, ale proč?
protože o polích nic neví. Když skýtají lepší řešení (třeba i do budoucna), proč se o nich nezmínit a tajit je?

Když o nějakém řešení nevím, nemůžu se na něj ptát. A mě by nenapadlo dát do podmínky 10x OR za sebe, opravdu ne.
mattyZEM
Profil
panther:
Když o nějakém řešení nevím, nemůžu se na něj ptát.
Můžu se zeptat třeba „Existuje nějaké kratší řešení?“


ale ok, aby jste si nestěžovali :P
<?php
$ip=array('127.0.0.1', '555.555.555', 'třetí.ip.adresa.j');
if(in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'], $ip){
?>
hoj
<?php
}
?>
alda
Profil
Vzhledem k tomu že je to 2x kódované přístup + TO IP takže mě to nevadí snažím se zdokonalovat stránky a daří se např. mám aktuality a píšu je pomocí txt a php a šlape to takže jsem spokojen ;)
mattyZEM
Profil
alda:
a šlape to takže jsem spokojen ;)
Viz [#18]
alda
Profil
Vím vím ale mám sekci sponzoři do které je heslo tákže se do ní dostanou fakt jen ty IP :D
Michal Kolesa
Profil
Podle mě je to přes IP blbost.

Sponozor se připojí z jiné sítě (mobilní připojení, PC u "hezké slečny co umí plavat", knihovna, škola, net-cafe, veřejné wifi...)
mckay
Profil
Michal Kolesa:
To už si děláš legraci sám ze sebe? :)

hezké slečny co umí plavat

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0