Autor Zpráva
alda
Profil
Zdravím chci na webu udělat soutěž a to takovou že nějaký člověk se do ní zaregistruje jen jménem a bude psát čísla od 1-100 a pokud se trefí do nastaveného čísla vyhrál prosím o jakoukoli radu tuto soutěž sprovoznit děkuji.
Beavis
Profil
alda:
A co přesně Vám nejde?
alda
Profil
No já nevím jak na to.
Hitman
Profil
Nebude to úplně jednoduché, raději si založte poptávku v pracích a zakázkách.
mafos
Profil
No tak nemyslím, že by to nemělo být jednoduché. Pokud má jen ověřit předem napsané číslo, tak v php je to na podmínku if, která patří k základním. Tzn. vyřešili by to dva inputy (jeden na jméno a jeden na číslo). Ale nevím jak kontaktovat výherce, když bude registrovaný jen jménem. Možná by bylo dobrý spíš zadávat e-mail, nebo e-mail a jméno. A taky by bylo dobrý přidat nějakou ochranu proti robotům. Stačilo by jen napsat kod. Jinak by se tam roboti asi vyřádili :-)
alda
Profil
mafos ja moc php neumim takže nevim jak na to :(
Thor
Profil *
alda:
Pak napiš do Práce a zakázky, uveď cenu a zanech kontakt.
alda
Profil
To nemá cenu tady zakládat téma když mi řeknete udělej si zakázku když už to mafos načal....
SwimX
Profil
alda:
neumíš php? začni se učit. Co chceš slyšet? Ty chceš něco, a neumíš to. Tak za to zaplať, nebo se to nauč. Nic jiného se tady nedozvíš.
Vygeneruješ náhodné číslo (jak? pomocí funkcí v php k tomu určených, studuj!)
Někam ho uložís (soubor, databáze)
Registrace je pospána zde ve FAQu
uživatel si tipne (jak? HTML formulář a odesílání dat přes POST)
porovnáš to s tím vygenerovaným
Pokud shoda tak mu pošleš mejl, nebo si do jiného souboru či tabulky v DB uložíš jeho jméno.
mafos
Profil
Pokud jsem to dobře pochopil, tak alda ani to číslo generovat nechce. Je to tak? Chceš si na začátku zadat, že výherní číslo je 50 a kdo zadá 50 tak vyhraje jo? Možná by to ale bylo moc jednoduchý. 100 možností není zas tak moc. Za pár minut je máš projetý všechny :-) Ani s tím náhodným číslem by to nemělo být zas tak těžký ne? Pokud máš zájem, učit se nový technologie tak za víkend musíš mít tenhle skript v php zmáknutej.
alda
Profil
No mě už je to jedno teď zase dělám registraci uživatele a piše mi to chyby :
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111 in /home/free/ic.cz/d/discoteky/root/www/registrace.php  on line 30

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/free/ic.cz/d/discoteky/root/www/registrace.php on line 31

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /home/free/ic.cz/d/discoteky/root/www/registrace.php on line 31

Nepodařilo se připojit k databázi!

Nezadali jste jméno účtu!

Nezadali jste heslo k účtu!

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/free/ic.cz/d/discoteky/root/www/registrace.php on line 41

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /home/free/ic.cz/d/discoteky/root/www/registrace.php on line 41

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/free/ic.cz/d/discoteky/root/www/registrace.php on line 42
Tento účet již existuje.
Registrace se nezdařila!
mafos
Profil
ještě možná si dovolím reagovat na SwimX

SwimX:
Vygeneruješ náhodné číslo (jak? pomocí funkcí v php k tomu určených, studuj!)
To snad ani nepožadoval. Jestli jsem to dobře pochopil

Někam ho uložís (soubor, databáze)
Není taky asi třeba. Když uhodne, tak se aldovi na mail pošlou údaje výherce.

Registrace je pospána zde ve FAQu
Proč? Stačí zadat jméno a mail uživatele do formuláře. Registrace taky netřeba.

SwimX:
uživatel si tipne (jak? HTML formulář a odesílání dat přes POST)
Pravda. Jinak to nepůjde. Už jsem psal výš.

porovnáš to s tím vygenerovaným
If. Taky už jsem psal

Pokud shoda tak mu pošleš mejl, nebo si do jiného souboru či tabulky v DB uložíš jeho jméno.
Jj, pošleš mu možná mail. Možná by stačilo jen na stránce vypsat, vyhrál jsi. Pošleš mail sobě s jeho údajema a žádná databáze netřeba.

Tím pádem jsme se dostali na normální php, žádné databáze.
SwimX
Profil
alda:
a seš si jist, že máš rozběhlou MySQL databázi
vytvořenou databázi, připojuješ se ke správné, pomocí údajů, které platí, ....
mafos
Profil
alda:
Nepodařilo se připojit k databázi!
>
Nezadali jste jméno účtu!
>
Nezadali jste heslo k účtu!

Asi jsi nezadal v $link = mysql_connect ("tady bude pravděpodobně napsáno localhost", "přihlašovací jméno", "heslo) správně údaje.

Pokud chceš udělat jenom soutěž pro všechny návštěvníky webu, kašli na databáze a na registraci. To je moje rada.
alda
Profil
Mam web na ic. cz a Mysql je aktivní ale když dám administraci tak v ní nic nemám nevím co tam v te administraci je třeba udělat a k čemu sou ty tabulky
SwimX
Profil
mafos:
ano, ale to pak není žádná hra, ale blbost :)

to by vypadalo asi takle:

<?php

if($_POST && $_POST['cislo'] == '50'){
  echo "Vzhral si";
  mail('tvuj@email.cu', 'Vyhra', "Uzivatel {$_POST['jmeno']} {$_POST['email']} vyhral", "FROM: {$_POST['email']}");
}
else{
?>
<form method=post>
Jmeno: <input name='jmeno'><br>
Email: <input name='email'><br>
Cislo: <input name='cislo'><br>
</form>
<?php
}
?>
SwimX
Profil
alda:
k čemu sou ty tabulky
http://www.linuxsoft.cz/php/ a pořádně to pročti.
pokus omyl a rovnou v databázích, nemá cenu
mafos
Profil
SwimX:
ano, ale to pak není žádná hra, ale blbost :)
Ale přesně tak to popsal.
Můžu i citovat.

alda:
zaregistruje jen jménem

bude psát čísla od 1-100 a pokud se trefí do nastaveného čísla vyhrál

Nic o generování náhodného čísla, nic o registraci do DB. Aspoň já jsem to tak pochopil. Jednoduchá soutěž.
mafos
Profil
SwimX:
pokus omyl a rovnou v databázích, nemá cenu
Přesně tak. Potřeba začít pěkně od začátku. Databáze se berou až nakonec.
alda
Profil
Pročtu to každej den čtu něco ale potřebuju poradit s tim přihlašenim kašlu na tu hru
mafos
Profil
alda:
potřebuju poradit s tim přihlašenim
Stačí hledat;-) Např tento příspěvek. Stačí kliknout na ty odkazy ;-)
alda
Profil
No to je jedno jdu číst Linux Software tak diky za pomoc ;)
mafos
Profil
alda:
Sice nevím, co je Linux Software, ale nevím jestli info o Linuxu je pro začátek to nej. Osobně jsem se php naučil podle PHP pro úplné začátečníky od Jakuba Macha. Důležitý je všechno zkoušet. Jen čtením se to nenaučíš. Praxe je to nejdůležitější.

Přeji hodně štěstí.
alda
Profil
Linux software mi někdo tady doporučil ale asi si najdu to od macha protože vy jste profík !
SwimX
Profil
mafos:
Sice nevím, co je Linux Software
na stránkách linuxsoftu je perfektní seriál o php, který zde na dikusi je často odkazován, a podle kterého se dá učit. http://www.linuxsoft.cz/php/

Macha neznám, ale můžu doporučit ještě Jakuba Vránu, i když asi až pro pokročilejší.
mafos
Profil
alda:
protože vy jste profík
No tak to vážně nejsem :-D Ale díky ;-) Asi zůstaňte u toho linuxsoftu. Jak píše SwimX.

SwimX:
na stránkách linuxsoftu je perfektní seriál o php
Tak to jsem neznal :-( Vždycky jsem všechno našel v knížce, php.net nebo jsem se zeptal na jpw :-)

Teď no to koukám. Už jsem párkrát na tom linuxsoft taky byl, ale že mě tam zavedl vyhledávač. Jinak jsem to neznal a nespojil jsem si.

Mach je takovej fakt pro začátečníky. Mě vyhovoval.

Tak díky, zase jsem se něco přiučil. Profík jste tady vy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0