Autor Zpráva
Ľuboš Tirpák
Profil *
Je nejako možné, napr. pomocou Javascriptu, alebo nejako pomocou PHP, pracovať s údajmi, ktoré mi dodá snímač čiarových kódov?
thingwath
Profil
Podstatné je jaké rozhraní používá ten snímač a jak on cpe data do počítače, pokud víme toto, můžeme pokračovat dál...
peta
Profil *
Ľuboš Tirpák
Jak to dostanes do pocitace, neni problem ten soubor otevrip PHPckem.
Zkus pohledat googlem, urcite sem to nekde videl. Mozna na interval.cz
Nemyslim si, ze bys mohl PHPckem primo snimat, ale ja taky o PHP temer nic nevim :)

Pomoci JS muzes take zpracovat soubor, pokud ti to nejaky program pro snimani ulozi. Videl jsem generovani carkoveho kodu v JS.
Mistr
Profil
Videl jsem generovani carkoveho kodu v JS
Jo? To mohlo být zajímavé, ne?
peta
Profil *
Mistr
K cemu? leda bys chtel na strance zobrazit carkovy kod. on jej potrebuje snimat a vyhodnocovat.
Mistr
Profil
peta
Ano, já jsem rozuměl otázce v zadání. Mně zaujala ta myšlenka tvořit čárový kód pomocí JavaScriptu. Samozřejmě, že to nemá příliš velké (či spíš prakticky žádné) využití. Spíš by mě to zajímalo z toho technického hlediska - jak to udělal, jak věrohodně to vypadá a atk.
hubipe
Profil
Určitě to jde. Nechci dělat reklamu, ale v Brně ve Vaňkovce jsem si kupoval hadry, a díval se na program, co jim běžel na compu (pokladně). Snímačem prodavač sejmul kód, a hned to naskočilo ve webový aplikaci. Jenomže nevím, jestli to měl v JavaScriptu, PHP, nebo ASP, a jestli tam neběžel zárověň nejaký program, který ty čárové kódy odečítá, a posílá do compu číselnou hodnotu uvedenou pod kódem.

Nejpravděpodobnější je, že čtečka do počítače pošle číslo pod ním. Když nakupuju, a kód nelze přečíst, pokladní ho naklapá ručně...
Ľuboš Tirpák
Profil *
hmmm dakujem zatial za odpovede, co sa tyka ziskania dat zo zosnimaneho ciaroveho kodu, to by som uz mal vyriesene, ale ten JS ktory dokaze vygenerovat ciarkovy kod, ma tiez velmi zaujal, a pravdepodobne, by mi to aj o dost ulahcilo robotu, kebyze bolo mozne aj tlacit nove ciarove kody. Skadial by sa to dalo zohnat?
Yuhů
Profil
Všechny čtečky čárových kódů, které jsem měl v ruce, posílaly při pípnutí do počítače řetězec tvořený číslicemi na standardní vstup. Tedy stejně, jako kdyby to byl vstup z klávesnice. Pokud dokážete přes webovou aplikaci zpracovat vstupy z klávesnice, dokážete zpracovat i čárový kód.
error414
Profil *
Staci mit textove pole, kliknout na nho mysi a cteckou precist kod, kod se zapise do textoveho jako retezec a muzes stim retezcem dal oracovat. Je to podobne jako klavesnice.

Pracuji se cteckami
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0