Autor Zpráva
fotohemalacz
Profil
Zdravím, mám pole načtené z dbs v php (pole objektů), v javasript potřebuji toto pole projít cyklem a získat proměnné z jednotlivých objektů. Zkouším to takto:
	for (var i = 1; i <= pocetfotek; i++)
	{	
		
		jmeno = "<? echo $pole[1]->jmeno; ?>"; alert(jmeno);  //správně vypisuje položku jméno prvního objektu
		
		jmeno = "<? echo $pole["+i+"]->jmeno; ?>"; alert(jmeno); // vypíše prázdný alert

	}

Jak jinak dostanu do php příkazu proměnlivý index i? Díky
Taps
Profil
fotohemalacz:
a proč v javascriptu? Napiš jaké máš data a o co ti přesně jde.
fotohemalacz
Profil
Mám php proměnnou pole, každý prvek je objekt fotka, obsahující info o fotkách uložených v databázi. Potřebuji s tím pracovat v Google Maps API, proto Javasscript. Mám nadefinované fce pro práci s objektem atd., ale problém jak předat v cyklu data všech objektů do objektu nebo proměnné v javasript.

Když použiji až v javascript php funkci objektu, tak ta se provede jen jednou před javascriptem a vypisuje pořád první objekt, tak to zkouším takto jak je v ukázce výše, ale nefunguje to použití indexu i inkrementovaného v javascript v "<? echo $pole["+i+"]->jmeno; ?>"
<body> 
 	
 	<?
		include 'dbs.php';
		PripojDBS();
		VytvorPoleFotekDBS('SELECT * FROM  `fotky`');
		$fotekvpoli = count ($pole);
	?>

  <div name="mapa" id="mapa">
       
		<div name="map_canvas" id="map_canvas">
    
  </div>
  
<script language = "JavaScript" type = "text/javascript" >
	
	initialize();
	
	var pocetfotek = "<? echo $fotekvpoli ?>"; //alert (pocetfotek);
	
	for (var i = 1; i <= pocetfotek; i++)
	{	
		jmeno = "<? echo $pole[2]->jmeno; ?>"; alert(i+" "+jmeno); //správně vypisuje položku jméno prvního objektu
		jmeno = "<? echo $pole["+i+"]->jmeno; ?>"; alert(i+" "+jmeno); // vypíše prázdný alert a né jednotlivá jména jak jsem předpokládal
		
		MapujFoto();
	}
</script>


Takže potřebuji buď přijít na to jak předat v javascriptovém cyklu index i pro přístup k náležitému prvku pole v php, nebo na to jak přiřadit celé pole objektů vytvořené v php do javasriptového pole objektů.
Taps
Profil
fotohemalacz:
a nebylo by lepší uložit udaje o fotkách do xml a pak ho pomocí javascriptu zpracovat. Postup je např. na http://petr.vaclavek.com/article/471/Navod-zabudovani-Google-maps-do-stranek

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0