Autor Zpráva
zuhansta
Profil *
zdravím,

mám malinkej problém s vlozím azbuky na stránky. Zkoušel jsem zatím v azbuce udělat jen úvodní stránku, ale výsledek je děs a hrůza. Stránky v IE nezobrazují azbuku a FF se mi tam vložil BOM, který nevím jak teď odstranit.
Jediné co jsem v této diskuzi našel je, že musím pro azbuku použít kódování windows-1251. Jinak pro ostatní stránky mám nastavené UTF-8.

Můžete mi dát pár tipů jak mám pokračovat aby se mi vše srovnalo a stránky se zobrazovaly tak jak mají?
Děkuji moc.
url: www.zuhansta.com
Trejpa
Profil
zuhansta:
Problém je v BOMu. Máš ho tam dvakrát. Internet Explorer po nalezení prvního (úplně na začátku) podle něj přepne kódování do UTF-8 a meta značkou s tím už nic nenaděláš. Znaky z kódování Windows 1251 jsou po přečtení souboru jako UTF-8 zobrazeny jako neznámé (čtverečky).

BOM máš na řádku 1:
п»ї<!DOCTYPE HTML 

BOM máš na řádku 124:
<div id="body">		
		п»ї<h1>


Na vícejazyčný web bych použil UTF-8 (bez BOM) a nekomplikoval si to národními kódovými tabulkami.

se mi tam vložil BOM, který nevím jak teď odstranit
A čem to píšeš? Třeba takový Poznámkový blok vkládá BOM do UTF souborů vždy. Použij editor, u kterého lze výskyt BOM nastavit.
zuhansta
Profil *
Ahoj,
pouzivam Adobe Dremweaver CS3 a jak zamezim nevkladani BOMu to netusim.
A jak jsi myslel "Na vícejazyčný web bych použil UTF-8 (bez BOM) a nekomplikoval si to národními kódovými tabulkami." ?? Texty mam ulozene v externich souborech, ne v databazi, jako pole. Pokud jsem nepouzil windows-1251 pro ruskou veriz, ale jen UTF-8, tak misto azbuky byy jne otazniky... :(
Trejpa
Profil
zuhansta:
Pokud jsem nepouzil windows-1251 pro ruskou veriz, ale jen UTF-8, tak misto azbuky byy jne otazniky... :(
Tak jsi něco dělal špatně, protože azbuka samozřejmě v kódování UTF-8 funguje.
zuhansta
Profil *
No tak máš pravdu, že to funguje i s UTF-8.
Vůbec nevím kde byla chyba jen jsem zaškrtnul v DW aby se nevkládal BOM a vytvořil jsem nový soubor s kodováním UTF-8 a najednou to funguje. Takže pořádně nevím co jsem udělal a co ne... :) Každopádně ti děkuji za tvůj čas a tvé rady!
Ať se daří!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0