Autor Zpráva
ada
Profil *
často se tu řeší jestli jde nečemu zabránit..... Mě by zajímalo, jde zabránit tlačítko print screen pomocí JS? Ano, jde o fotku. Mám v plánu nechat pomocí JS otevřít okno bez tlačítek a adresového pole. Tam zakázat co jde. Když přejde stránka do pozadí aplikovat na ni window.close(). Tzn, když vypne javascript, neotevře okno se stránkou a obrázkem a nebude ho moct zkopírovat. Možná bych sáhl i po razantnějšímu řešení do pár vteřin stránku pomocí JS zavřít. Chtěl bych se zeptat, jestli jde nějak na webhostingu (3.doména nebo 2. popř) nějak zabránit uživatelům aby vyděli jednotlivé soubory, tak jak je tam přesunu přes FTP? Aby byla viděna pouze ta první index.html ? Ostatní pouze jako odkazy z té první index.html ? Fotka by se nezobrazovala jako 1 soubor.......... Ale pokud nezabráním nebo nejde zabránit prohlížení stromové struktury adresářů, které bych měl na webu, tak je mi to vše skoro prd platné. No a pak taky prinscreen...Předem díky za odpovědi
ALOIS
Hugo
Profil
PrintScreen nevypnes pomoci JS.

Zabranit vypisovani adresare jde pomoci souboru .htaccess, do neho musis vlozit

Options -Indexes

Ale stahnuti fotky nezabranis. Staci se podivat na javascript a zjistis adresu te fotky.
Leo
Profil
Pokud nechcete aby si lidi mohli fotku ulozit / stahnout / vytisknout, tak ji nedavejte na internet, pokud to udelate tak zadna ochrana neexistuje. Leo
ada
Profil *
Myslel jsem to tak. V nově vyskočeném okně by byla tabulka, která má stejný počet rádků jako sloupců. Tabulka je velikosti té fotky. Např. 25 buněk tabulky. Znamenalo by to, že bych rozčtvrtil:-) fotku na 25 malých, nejlépe stejně velkých fotek a tím postupně začal plnit buňky. Né jako obrázek, ale pozadí buňěk. Možný bych to potom ještě překryl nevidileným textem nebo dysplay:none, ale to nevim jestli bych dosáhl zlepšení. Ale pokud nezakážu prinstcreen.....
japlavaren
Profil
Skús to rozdeliť napr na 10 obrázkov (100by bodlo viac) a každému daj nejaký blbý názov, jednoducho čo na seba nenavezujem. potom nastav, že sa ma stránka zavreť (napr po 10sekundách) ale ja by som to asi dal to toho istého okna a automaticky po 10-tich s spet (ja má takú funciu) za 10s nestihne nikto fotku stiahnut (pokial nedá CTRL+C a do grafáča CTRL+V) ale inak to nejde. Alebo zakáž používať pravé aj lavé tlačítko (niekde som to tu videl). Nic iné ma nenapadá!
Acci
Profil
ada
JavaScript nemá co zakazovat normální práci s počítačem
Hugo
Profil
ada

Prosim te, tohle fakt myslis vazne. If jo, a chces mit jistotu, ze si tvou fotku nikdo nestahne, tak se rid radou od Lea (nedavej ji na web). Kouskovani na x dilu nema smysl. Stejne bude ve zdroji jejich URI.
Fred
Profil
rozčtvrtil:-) fotku na 25 malých... ROFL a co rovnou //http://jpg2asc.hierklikken.com/// hm ten odkaz nefunguje tak jiný http://www.text-image.com/
Timy
Profil
rozčtvrtit obrázek na x-snímků smysl má, pokud nechceš, ať si ty obrázky někdo stáhne. Už vidím někoho, jak to pak lepí na počítači zpátky dohromady. Jenže problém je už v nadpise - chytřejší uživatel použije printscreen a je to...
Radek Hrabůvka
Profil
Musíš přijít k tomu, kdo si stránku prohlíží a PrintScreen mu vymontovat z klávesnice. Jiné řešení naštěstí není. Krom toho jsou zcela běžné programy, které dokáží odcytit do schránky nebo souboru celou obrazovku, okno, obsah okna, vybranou část obrazovky...
Nechápu tuhle logiku: zveřejnit na netu a zakázat uložení. Krom toho to je svým způsobem diskriminace těch, co nemají trvalé připojení, a používají internetové kavárny, vytáčené připojení...
Chápu jedině to, že nechceš, aby to, co jsi vytvořil s vynaložením jistého úsilí si někdo nevystavil na svém webu a nevydával za své dílo, ale u 99,9 procent toho co je na netu, to nehrozí.
ada
Profil *
To co se lidi třeba chystají zveřejnit, může být produkt jejich živnosti. Potřebují pár ukázek v dobré kvalitě, ale i o ty se musí bát. Nejde o fotky, které si řeknu jen tak, že nechci aby se stahovali, fotky budou nejspíš i registrované-pokud to půjde.
No ale jestli nezakážu printscreen tak je další snaha k ničemu. I když existují programy na sejmutí obrazovky, tak v případě, že si na takový program klikne, přejde okno s fotkou do pozadí a to se zavře. Ale pokud bude mít program který samovolně třeba po vteřině snímá obrazovku, tak jsem taky krátký na to. Snažím se jen vymyslet, jak to co nejvíce znepříjemnit-umím pouze html,css,znám jazyk java-tudíš i do javascriptu vidím.
Acci
Profil
ada
Tak do těch obrázků vlož vodoznak
Fred
Profil
To víš, že to jde udělat, ale podle mně je to hovadina, ale jak chceš. Použij Plaváčkovo řešení odsud http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=10 581 přečti si tu diskusi celou. S tím navíc, že pokud nechceš dovolit printscreen použij nejen průhledný obrázek nad obrázkem na pozadí nějakého divu, ale dej to celé do odkazu s hoverem. Pak použij pixyho řešení (hledej images no preload na wellstyled.com) s tím, že defaultně bude obrázek ne průhledný, ale poloprůhledný a pokud bude onmouseover, tedy s hoverem bude 100% průhledný, tímto způsobem nepůjde normální printscreeen. Šlo by samozřejmě v nějakém programu snímnout tu obrazovku po uplynutí nějakého času, třeba v Gimpu, ale printsreenem ne.

Takže css nějak takhle

div.nestahnutelny{background:url(tezko-stahnutelny.png) 0 0 no-repeat;width:rozmer-tezko-stahnutelneho;height:rozmer-tezko-sthnute lneho
}
div.nestahnutelny a{background:url(pulenyObr.gif) 0 0 no-repeat}/*polopruhledna část*/
div.nestahnutelny a:hover{background:url(pulenyObr.gif) 0 rozmer-tezko-stahnutelneho no-repeat;}/*pruhledna část*/
nebo nepoužij pixiho řešení a zkus dva gify, píšu to z hlavy, takže netestováno, ale mělo by to fungovat.
Když děláš printscreen okno nemá hover a tím pádem by sejmutá obrazovka měla nízkou(poloprůhlednou, nebo si tam můžeš dát třeba ten vodoznak, co po hoveru zmizí) kvalitu. Obrázek na pozadí odkazu jde těžko stáhnout i ve firefoxu, protože se zobrazuje jiná kontektová nabídka než nad normálním html, nebo obrázkem.

Ale jak jsem řekl je to hovadina. Jak by řekl Leo, když nechceš aby to lidi stahovali je to strašně jednoduchý nedávej to na web.
ada
Profil *
FREDE
Díky moc za nasměrování.
Vodoznak, anebo nějaké znehodnocení fotky textem je samozřejmostí, ale nemůže být zase velké.
Hanz
Profil
ada
Zakázáním Print Screenu stejně ničeho nedosáhneš. Jsou programy, které jsou určeny přímo pro snímání a jde u nich nastavit jakékoli tlačítko na klávesnici. Prostě pokaždé si vynalézavý uživatel nějak poradí.
Pokuď nechceš, aby to někdo stáhl tak to nemá na internetu co dělat.
Fred
Profil
Hanz V tom co popisuju obrázek pokud nebude mít hover bude mít třeba vodoznak, to je jedno co. Printscreen to ale nezakazuje a nadefinovaná klávesa mu nepomůže, jedině program co umí sejmout obrazovku po uplynutí nastaveného času, aby mu uživatel mohl dát ten hover při kterém se zobrazí normálně.
thingwath
Profil
Timy

Už vidím někoho, jak to pak lepí na počítači zpátky dohromady.

Myslíš, že je to nějak zásadní problém? Ani náhodou... :)
Timy
Profil
thingwath
tak u mě by to byl zásadní problém, já nevím, jak bych to udělal jednoduše. Každopádně pokud bych ten obrázek nemohl stáhnout celý, ale jen po kouskách, tak bych radši použil PrtScr... IMHO nejjednodušší
thingwath
Profil
Timy

No, pokud se ti ten obrázek vejde na obrazovku. I když, ani to není nepřekonatelný problém. Nicméně slepit kousky bude mnohdy jednoduší než opičkovat se screenshoty obrazovek. Hlavně když není velký problém udělat to automaticky :)
Timy
Profil
thingwath
tak přinejhorším slepím screenshoty:D
ok, každý máme svůj způsob...
japlavaren
Profil
No, mňa napadlo, čo tak to dať do gifu. Nastaviť, aby sa zobrazil napr 0,01s a 0,01s biela farba. Prin tscreenom by sa to ťažko fotilo. Ale čím nastaviť tak krátky čas menenia obrázku. Poraď si. A ešte niečo, prví snímok v obrázku daj biely. Pri tlačení sa vytlačí iba biely obrázok (alebo čierny, aby sa minula farba). A keby si to hodila do videa- nedá sa vytlačiť, uložiť ide, printscreen nejde. Každopádne zakáž pravé, ľavé i stredné tlačítko.
japlavaren
Profil
No, a keby si obrázok nedával cez img ale cez gds knihovnu??
Klára
Profil *
No možná taky záleží, kdo si to bude prohlížet a chtít uložit. Pokud to bude někdo počítačů znalý, můžete si dát závody v tom, jak to rozkouskovat, co zakázat a nastavit... Pokud to bude uživatel neznalý jako já, udělá třeba totéž, co jsem udělala, když se mi místo fotky z jednoho muzea uložil černý obrázek - prostě vezme foťák a monitor si vyfotí. S tím se asi mnoho dělat nedá.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0