Autor Zpráva
Petr Stříbný
Profil *
možná jsem nazvolil nejlepší téma, ale nevěděl jsem jaké zvolit téma

takže - mám trable s utf8
na stránce mám charset=utf-8

v mysql mám kódování utf8_general_ci a v tabulkách pak utf8_czech_ci, veškeré stránky jsou v utf8 uloženy..

no a problém je u ň a Ř - místo nich to zobrazuje čtverečky
zkoušel jsem i něco jako

mysql_query('SET character_set_results=UTF8');
mysql_query('SET character_set_connection=UTF8');
mysql_query('SET character_set_client=UTF8');

ale nepomohlo to
wizard
Profil
problém může být v hostingu, třeba webzdarma všechno zobrazuje v iso-8859-2
Petr Stříbný
Profil *
Na wz nejsem, a kdyz mi funguji staticke stranky v utf a v databazi si to muzu take nastavit tak to asi bude necim jinym, ne?
Leo
Profil
Jakou mate verzi MySQL? Musite mit 4.1 a vic. Mozna kodovani na vasem servery by mel ukazat dotaz

SHOW CHARACTER SET

Leo
Milda
Profil *
Taky záleží na tom, kde se data v db vzala - pokud jsou zkopírovaná z jiné db, nebo převzatá ze starší verze mysql, tak se při změně charsetu v definici tabulky na utf8 mohla deformovat.
Petr Stříbný
Profil *
Mysql 4.1.13, data jsou vytvářena nově mými skripty

SHOW CHARACTER SET ukazuje v seznamu i utf8
Petr Stříbný
Profil *
Takže jsem to vyřešil - dal jsem tenhle kod jak pri zapisovani tak pri teni a jede to

mysql_query('SET character_set_results=UTF8');
mysql_query('SET character_set_connection=UTF8');
mysql_query('SET character_set_client=UTF8');
Leo
Profil
"Takže jsem to vyřešil - dal jsem tenhle kod jak pri zapisovani tak pri teni a jede to"

To buch cekal, ziju v pocitu, ze pokud nemate moznost zmenit kodovani v databazi natvrdo, tak to musite udelat pri kazdym dotazu do ni. Ale pokud se nepletu, tak je ted mozny kodovani nastavit pro kazdou tabulku zvlast, a dokonce pro kazdy sloupec, a prerazite tak kodovani databaze (ktere vetsinou nemuzete ovlivnit). Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0