Autor Zpráva
wdesigner
Profil
Ahoj,
řeším následující problém:
V rámci diplomky dělám portál o bioodpadech a chtěl bych tam zobrazovat statistiky o zpracování bioodpadů. Ty data jsou přístupný například na http://isoh.cenia.cz/groupisoh/ (Informační systém odpadového hospodářství), kde jsou ale všechny odpady, nejen bioodpady.
Já bych chtěl na tom svým portálu mít podobný vyhledávací formulář (ale hezčí, použitelnější, přístupnější atd :) ), kde by uživatelé mohli hledat statistiky o zpracování bioodpadů (pouze bioodpadů). To je ještě v pohodě - vytvořím selectboxy s vyfiltovanými bioodpady a s příslušnými atributy "name" a budu ho odesílat na stejný skript jako to mají na tom isoh.cenia.cz/groupisoh/.
Ale problém je v tom, že mě to po odeslání formuláře přesměruje z mého portálu na isoh.cenia....
Jakým způsobem ty data získat, zpracovat a zobrazit přímo na mém portálu? (samozřejmě bych tam měl uvedeno odkud ty data stahuju i s odkazem atd...)

Zkoušel jsem to přes Ajax (jQuery), ale zjistil jsem, že je z bezpečnostních důvodů zakázáno přistupovat k jinému serveru...
Ten můj portál běží na redakčním systému napsaném v pythonu (framework Django), ze kterýho umím jen základy a nevím jestli by to v něm šlo. Netuší někdo jak by se toto dalo řešit? Díky moc.
mckay
Profil
wdesigner:
Kdyby si se do budoucna rozhodl pro php, tak se na to používají funkce file_get_contents() a potom pro to vyparsování textu explode(); preg_match();.
LuBoss
Profil *
Ahoj,
v pythone by to islo urobit napriklad pomocou modulu urllib2, ktory je sucastou standardnej kniznice.
http://docs.python.org/library/urllib2.html#module-urllib2
wdesigner
Profil
Díky za rychlé odpovědi
mckay: To bohužel nemůžu ovlivnit, musí to běžet pod tím redakčním systémem, který je v pythonu...

LuBoss: Díky to vypadá zajímavě, zkusím to. Ale přesto bych raději upřednostnil ten JavaScript, který je mi bližší a navíc do toho redačního systému nemůžu moc zasahovat... Nebo by to šlo jen nějakým pythonovým skriptem? Ale spíš by se na to musel udělat nějaký nový modul, že? Protože jak jinak to propojit s tím djangem, views atd... (pokud melu nesmysly, tak se omlouvám :) )
LuBoss
Profil *
Django nepoznam ale niekde do views strcis tento kus kodu:
import urllib
import urllib2
params = urllib.urlencode({"param1": "hodnota parametru", "param2" : 5}) // tuto cast treba upravit, je to slovnik s parametrami, ktore ziskas z nejakeho formulara
url = urlopen("http://isoh.cenia.cz/groupisoh/fin.php", params) // odoslanie poziadavku na server metodou POST
content = url.read()  //premenna content obsahuje odpoved servera, html vratene serverom

potom musis nejakym sposobom(regularnymi vyrazmi) parsovat premennu content, aby si z nej ziskal data, ktore potrebujes
wdesigner
Profil
LuBoss:
Super, díky moc , vyzkouším.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0