Autor Zpráva
Dejvid
Profil
Dobry den,

jak je to vlastne s copyrightem u projektu? Kdyz neco programatorovi zadam udelat, zaplatim za to nemalou castku, projekt ma rovnez nemalou hodnotu, muzu se vubec nejak zabezepcit aby kod treba neprodal konkurenci?

Diky

PS: Nenasel jsem vhodnou kategorii, kdyz tak to prosim presunte do spravne.
Jimmy Hayek
Profil
Dejvid:
Tak to je imho potřeba ošetřit smlouvou mezi tebou a programátorem...
ninja
Profil
Jak píše Jimmy, je to potřeba ošetřit v licencní smlouvě, že získáváte výhradní licenci. Případně je možné využít institutu zaměstaneckého díla. Na druhou stranu programátor (autor) získává určitá práva, pokud výsledný produkt nebudete využívat.
Dejvid
Profil
Nasel jsem neco Tady ... ted jen jakou smlouvu zvolit? Soukroma osoba x soukroma osoba

Měl by někdo prosím nějaký VZOR licenční smlouvy na software webu?

Je taky možné uzavřít i zpětně? Tzn. programator jiz neco naprogramoval a dostal zaplaceno.

Děkuji
Tasartir
Profil
Pokud si dobře pamatuju ze školy, a pokud nás pan inženýr nemystifikoval: Pokud něco dělám na zakázku, zůstane mi zhotovitelské právo(?), což v praxi nic neznamená, a veškeré důležité vlastnictví patří zadavateli, pokud se nedohodnou jinak. Tenhle vztah by měl platit i mezi zaměstnavatelem/zaměstnancem, soukromým programátorem/zákazníkem, a prý i mezi školou a studentem - seminární/bakalářské práce a podobně. Čili by se nemělo stát, že pokud si necháte naprogramovat na zakázku, že by se to samé objevilo u konkurence. Holt praxe může být jiná.
ninja
Profil
Tasartir: To je právě institut zaměstnaneckého díla, ale domnívám se že na případ Dejvida se právě nevztahuje.

Dejvid: Licenční smlouva jde uzavřít i zpětně.
panther
Profil
Tasartir:
Čili by se nemělo stát, že pokud si necháte naprogramovat na zakázku, že by se to samé objevilo u konkurence. Holt praxe může být jiná.
v praxi programátorovi, který na projektu pracoval, nedokážeš, zda užil větší či menší fragmenty z tohoto projektu někde jinde.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0