Autor Zpráva
flintflint
Profil
Ahoj,

můžete mi prosím Vás někdo poradit s následujícím problémem?

Svoje stránky jsem přesunul ze staré domény na novou doménu, ale dočetl jsem se, že tak zmizí z výsledků vyhledávání STARA DOMENA. Nevíte někdo, jak bych mohl udělat to, aby ve výsledcích vyhledávání mohli lidé najít mé webové stránky pod starou i novou doménou? Děkuji za odpověďi.
flintflint
Profil
Třeba to není možné udělat, a proto bych potřeboval vědět, jestli s tím máte někdo zkušenosti.
denCo
Profil
Mohli by ste to spraviť tak, že starú doménu presmerujete na novú. Ale pomocou .htaccess spravíte, že po zobrazení starej domény sa zobrazí obsah novej domény, ale bol by problém s duplicitným obsahom. Najčastejšie sa využíva prvá možnosť.
blaaablaaa
Profil
flintflint:
Do .htaccess dej
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
RewriteCond %{http_host} ^staradomena.cz [nc]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.novadomena.cz/$1 [r=301,nc]
flintflint
Profil
Děkuji za odpovědi, v htaccess samozřejmě mám domény přesměrované z nové na starou, ale já bych chtěl, aby se obě dvě zobrazovaly ve výsledcích vyhledávání. Což je problém, googbot totiž ve výsledcích vyhledávání zobraczí pouze jen jednu, a to tu novou a na starou schválně zapomene.
flintflint
Profil
Bavil jsem se o tomto problému s technikem mého hostingu a ten řekl, že stará doména ve výsledcích vyhledávání jednoduše zmizí, takže pokud by někdo chtěl starou doménu zachovat, tak buď by se musel uchýlit k duplicitě (stejný obsah na 2 doménách) nebo rozjet bohužel 2 weby. Kdyby se přece jenom našel někdo s nějakým originálním nápadem, jak problém řešit budu rád.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0