Autor Zpráva
Axamith
Profil
Potřebuji vytvořit systém evidence prodeje PB a LPG pro malou čerpací stanici. Zákazník měl původně myšlenku, že bych mu "něco" napsal v excelu, ale to jsem velice rychle zavrhl. Napadla mě myšlenka, že by bylo velice elegantní a z pohledu obsluhy komfortní. E-shop by byl nainstalovaný na localhostu a měl by v podstatě funkci evidence prodeje, vystavování účtenek, něco málo věrnostního programu a denní uzávěrky. Free řešení podle mě nepřipadá v úvahu, raději bych viděl úpravu komerčního e-shopu na míru. Proti standardním e-shopům bude mít pouze několik položek ve zboží, několik druhů věrnostních slev a přímý výstup na tiskárnu, nic složitého. Zajímalo by mě, jak se takové řešení líbí či nelíbí zkušenějším kolegům, nerad bych se upnul na něco, co je z nějakého, pro mě v tuto chvíli nejasného důvodu odsouzeno k zániku. Děkuji za názory.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Axamitha:
Není to trochu kanón na vrabce?

Zákazník měl původně myšlenku, že bych mu "něco" napsal v excelu, ale to jsem velice rychle zavrhl.
Z jakého důvodu?
Axamith
Profil
Měl příliš vysoké nároky, systém bude používat obsluha s různou úrovní znalostí práce na PC, bude potřeba zpracovávat poměrně velký počet zákazníků, sice zboží bude pouze několik málo druhů ( typy PB láhví, LPG ), ale mají poměrně rozpracovaný systém věrnostních slev. Dále požadují zpracovávání denních / měsíčních / ročních uzávěrek, evidenci prodeje . . . V Excelu bych se z toho časem mohl zbláznit. Ve chvíli, kdy si vymyslí nějakou další funkci bych velice snadno mohl rozhodit již zpracovaná data. Ten systém musí být do jisté míry blbuvzdorný a pracovat pokud možno bezúdžbově. Bude to finančně a programátorsky složitější, ale po uvedení do provozu komfortní pro obsluhu a bez zbytečných rizik.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0