Autor Zpráva
JankaSyr
Profil *
Ahoj,

potřebovala bych poradit, jak udělat následující:

Na stránce chci po kliknutí javascriptové okénko s login formulářem. Po zalogování by okénko zmizelo a celá stránka by se znovu načetla. Poradíte prosím jak na to? Nejlépe přes javascript (ajax).
Darker
Profil
Věděl bych jak udělat okno které zmizí až není potřeba. Ale bohuže ti asi neporadím jak zachovat jeho zmizelost po reloadu.

<table id=okno style="visibility: visible; position:relative;border:4px groove grey" frame="border" cellpadding=1px cellspacing=0px>
<Tr> <td bgcolor=grey color=darkgrey><b>Přihlásit</b></td> <td bgcolor=grey color=darkgrey rowspan=0></td></tr>
<tr> <td>Zadej údaje</td> </tr>
<Tr> <td><input class=cislo type=text name=jmeno value="jméno"><input class=cislo type=text name=heslo value="heslo"><input class=button type=button name=Storno onclick="document.getElementById('okno').style.visibility='Hidden'" Value="Storno"></td> <td><input class=button type=button name=login onclick="login()" Value="Ok"></form></td> </tr>
</table>


Okno zmizí po kliku na tlačítko storno.
Něco o přesměrovávání zde.
__construct
Profil
Na to používam rád tento jQuery plug-in:
http://colorpowered.com/colorbox/

A na to čo potrbuješ Ti to bude stačiť - pozri si demo a dokumentáciu ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na JankaSyra:
Po zalogování by okénko zmizelo a celá stránka by se znovu načetla. […] Nejlépe přes javascript (ajax).
Na co AJAX? Chceš nejspíš obyčejně odeslat formulář, ne?

chci po kliknutí javascriptové okénko s login formulářem
JavaScript umí vyvolat jen pár druhů okének, vše ostatní jsou jen hrátky s viditelností vhodně nastylovaných elementů. Tzn. formulář <form name="jménoFormuláře"> bude mít display: none ve stylopisu a ty při události onclick na nějakém elementu nastavíš document.jménoFormuláře.style.display = "block".
kubik
Profil
Reaguji se značným zpožděním, přesto snad trochu relevantně - zrovna jsem řešil něco podobného, akorát to nebylo jméno a heslo, ale nějaká položka k tisku.

První okno:

- musí mít javascriptový název třeba: window.name='Zacatek';

- u tlačítka pro vyvolání přihlašovacího okna pak: ondblclick="window.open('./login.php', 'Prihlaseni', '')"

Vzniklé okno

- musí mít javascriptový název shodný s příslušným parametrem u předchozího tlačítka: window.name='Prihlaseni';

- u tlačítka k odeslání pak:
childWin = window.open('./poprihlaseni.php', 'Zacatek', '');
childWin.focus();
this.close();

Je potřeba vyladit, jak pomocí javascriptu předat jméno a heslo aspoň trochu chráněné. Já jsem to nepotřeboval, takže jsem parametry předal ve formě GET v adrese funkce window.open('./poprihlaseni.php?parametr=hodnota', 'Zacatek', '');. Napadá mě zavolat mezistránku ./poprihlaseni-tajne.php?jmeno=moje&heslo=takymoje a stránka poprihlaseni-tajne.php provede autentizaci a zahájí session a aniž by vypustila cokoliv do světa, tak se přesměruje na ./poprihlaseni.php (už bez GET informací). Jestli je to aspoň trochu bezpečné, nemám tušení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0