Autor Zpráva
Darker
Profil
Mám textové pole do kterého nejde psát ale jdou do něj přetahovat kusy textu.
 onFocus="blur(this)"

Zkoušel jsem nějak zajistit aby se tam dalo něco přetáhnout, uložilo se to jako proměnná ale pole zůstalo stejné, nebo maximálně probliklo. Počítám že tu bude hrát roli
obsahpole.indexOf("puvodni hodnota")
nebo něco takového, ale vzhledem k tomu, že pokaždé když jsem se pokoušel používat
Array
skončilo to katastrofou, tak jsem to dost brzy vzdal.
Děkuju za pomoc
_es
Profil
darker:
Skús to nejako preformulovať, pochybujem, že niekto iný pochopil čo chceš.
Darker
Profil
Ajo, úplně sem zapoměl na to hlavní :D
Chci aby když se změní hodnota toho pole (
onChange
) tak aby se ta nová hodnota z pole hned zas smazala, nezávisle na tom, jak zasahuje to předchozího textu, ale ještě se stihla uložit do proměnné.

V praxi by to vypadalo asi tak že bych do pole kde je napsáno Sem nic nepiš napsal A natruc budu tak to co tam dopíšu hned zas zmizí a bude možné např vyvolat alert "Napsal jsi tam A natruc budu".
sysel
Profil
Přidávám se k _es, nějak se pořád nedokážu zorientovat, co je vlastně otázka. Myslím, že by se hodil odkaz na živou ukázku a taky by neublížilo zařazení pod rubriku JavaScript.
Pokud bych se pokusil, bez záruky, že píšu k věci, vyjádřit k tématu, myslím, že takové přetahování o zápis do textového pole (máte na mysli <input type="text" > nebo <textarea > ??) má smysl řešit až po opuštění elementu, tedy
onBlur=kazdejchvilku(this)
V příslušné funkci by pak mělo stačit jen zachovat rozumné pořadí úkonů - třebas
function kazdejchvilku(elem)
{ var napsals=elem.value;
  elem.value="Sem nic nepiš";
  alert("napsals "+napsals);
}

Asi to lze napsat i mnohem složitěji, ale to by bylo nejprve potřeba s jistotou pochopit. co vlastně chcete docílit ;-)
Darker
Profil
Ale já už nevim jak to říct . Prostě mám pole, tam je něco napsáno a když to uživatel změní a klikne ven tak se to co tam dopsal uloží do proměnné a zase smaže (například resetem value).
Prostě chci aby skript věděl co se změnilo. A to i v případě že se to změní jinde než na konci.
sysel
Profil
Odkaz není, podstatná část kódu k vidění taky ne, to se halt těžko radí.
Darker
Profil
<input id="tab1line" type=text ondragenter="this.value=''" ondrop="tabdrop(this.id);" style="background-color:transparent;border:none;width:200px;vertical-align:45%;cursor:default" value="Záložka 1">


Dál jsem se nedostal.
Link je tady, ale asi to moc nepomůže nebo spíš vůbec.
Na začátku klikni na šedivý čtvereček. Funguje jen ve firefoxu a trochu v IE (zatím).
Je to určené k poklidnému surfování při hodinách IVT a angličtiny.
sysel
Profil
Myslím, že jsem pochopil tento špinavý trik :-D .

Příležitostně na to mrknu. Snad by to šlo nějak provést pomocí zobrazovaného našeptávače. To, co zobrazuje se nemusí podobat tomu, co je pro oko vepsáno v <input>u. Navíc se "našeptávací" okénko může objevovat jen během psaní a mizet po chvilce, popřípadě zapomenout zcela svůj obsah po uplynutí nějaké bezpečnostní doby. Nebo se může zobrazení skutečně vepisovaného textu ukazovat pouze při stisknuté klávese CTRL. Rozhodně bych si zopakoval události onKey....

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0