Autor Zpráva
whysper93
Profil
Ahoj všem,
potřeboval bych vyřešit následující:
Mám v anketě odkaz, který po kliknutí na něj otevře pomocí js popup okno. Poté bych chtěl, že po zavření tohoto popup okna se stránka, ze které se okno otevřelo, aktualizuje. Jedná se o anketu, kde bych byl rád, aby se po hlasování a následném zavření toho okna ukázaly aktualizované hodnoty ankety.
Nevím, jestli je to vůbec možné. Díky všem.
Taps
Profil
whysper93:
otevření a zavření okna je velmi nešikovné. Hledej na internetu anketu na bázi ajaxu
Bubák
Profil
To bude problém.
Já bych ho obešel tím, že bych nechal "reloudnout " stránku a současně nechal vyskočit popup okno.
Pokud by sil troufnul na AJAX, tak ten by na tohle byl ideální, šlo by to bez reloadu.
whysper93
Profil
Dobře, dejme tomu, že bych zkusil AJAX:
Chtěl bych vědět, zda bude fungovat postup, který mám v anketě:
1/ kliknutí na odkaz
2/ otevření okna - zpracování PHP
a/ ověření IP adresy pro hlasování pouze 1×
b/ uložení hlasu do databáze pomocí MySQL
3/ zavření okna
4/ potom refresh

Jo a ještě něco - funguje Ajax při vypnutém JS?
Bubák
Profil
Pořád nechápu, proč chceš refresh až po zavření okna. Bude to nespolehlivé, protože v některých prohlížečích nemáš možnost zjistit, že k zavření okna došlo.
Proto jsem navlhnul udělat refresh při otevírání okna. Pokud máš obavu, že server tak rychle data nezpracuje, dej tam časovač.

Pokud použiješ AJAX, nebudeš potřebovat refresh.

funguje Ajax při vypnutém JS
Ne, ale to by ti nešlo ani popup okno. Ale pokud bys to udělal rozumně, tak místo popupu by při vypnutém JS odkaz otevřela normální stránka (třeba v tabu) a stránku s výsledky by bylo nutné reloudnout "ručně".

Tohle by na antetu mohlo stačit:
http://citron.blueboard.cz/clanek-270-univerzalni-funkce-pro-ajax.html
whysper93
Profil
Dobře díky za typy a pomoc asi to udělám přes to časování.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0