Autor Zpráva
Linux
Profil *
Jak to je se SEO optimalizací? Vždycky jsem používal:
ErrorDocument 404 /x/index.php
ErrorDocument 403 /x/index.php
DirectoryIndex index.php

Což vracelo 404 na index a z globals jsem vytáhl proměnné a headerem jsem změnil 404 na 200(OK), jenže jak jsem zjistil :blush:, používá se na to mod_rewrite, což mi zase můj způsob příjde příjemnější, než se sr.. s regexem v rewrite módu.. aj to má více možností použití (/prom1/prom2/prom3/prom4/...), tak nemá můj způsob nějakou skrytou vadu?

Moderátor Davex: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
Str4wberry
Profil
headerem jsem změnil 404 na 200(OK)

Proč?
Linux
Profil *
kvůli google, třeba, který 404 ignoruje
mckay
Profil
Linux:
kvůli google, třeba, který 404 ignoruje
Tak teď tě tak trochu nechápu - jak by to mohl ignorovat?
Petr__
Profil *
Linux:
Jenže tím úplně popíráš smysl těch chybových stránek! To je jako by si někomu v autě prohodil brzdový a plynový pedál... Google ani ostatní vyhledávače (stejně tak prohlížeče) rozhodně 404 neignorují, naopak ji moc dobře chápou.
ninja
Profil
Je chyba návštěvníkům zobrazovat úvodní stránku webu jako chybovou. Obsahově mohou být podobné, ale je potřeba na chybové jasně sdělit, že se jedná o chybu a odeslat korektní hlavičku 404.
Davex
Profil
Linux:
Vždycky jsem používal: ErrorDocument
Také jsem to jednou použil - pokud by byla přepisovací pravidla příliš složitá, tak chybový skript v databázi zjišťuje, zda URL existuje a zobrazuje odpovídající obsah se stavem 200 (nebo přesměrovává jinam, ale to je vedlejší). Chybu 404 samozřejmě vrátí u opravdu neexistujících URL.
Linux
Profil *
Ano, dělám to podobně jako Davex... většinou dělám systémy, které pracují jenom s jedním souborem - index.php, nebo jich je jen pár.. takže přímo neodkazuju na různé soubory, buď to zpracuje index, nebo pro daný adresář nastavím privilegia.
Linux
Profil *
ps. Google(+jiné), pokuď najede na stránku, jejiž status je 404, nedá ji do výsledků.
Jan Tvrdík
Profil
Linux:
Nette Framework používá pro přesměrování všech požadavků na index.php toto:

RewriteEngine On
# RewriteBase /

# front controller
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]
Linux
Profil *
Ano, to už znám. Právě jsem se ptal ohledně toho druhého způsobu, jestli nemá nějaké vady (ryhlost, nějaké bugy..).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0