Autor Zpráva
radvis
Profil *
Ahoj,

nenašel by se zde člověk, který by mi udělal v jQuery takovou maličkost? O co by tedy šlo, chtěl bych div, který bude natočený například o 6° a při najetí by se otočil do 0° polohy bude to menu takže nejlépe abych si tam mohl dát do divu obrázek. Kdyby náhodou se někdo našel tak mail: radvisss.radvis@gmail.com

Díky a přeji hezký den.

Moderátor Chamurappi: Titulek „Hodný člověk, co by pomohl.“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Moderátor Chamurappi: Jelikož se vlákno výrazně odchýlilo od zakázkových zvyklostí kategorie Práce a zakázky, přesouvám jej.
Bubák
Profil
Co za to?

Menu se nedělá jako kupa DIVů.
Tady ti ani jQuery nepomůže, v mnoha prohlížečích to nepůjde, neumí CSS transformace. V IE se to dá zachránit filtrem matrix.

Proč to neuděláš normálně pomocí dvou obrázků, jeden z nich si natočíš v grafickém editoru?
radvis
Profil *
"Co za to?"
proto tam je napsané "hodný člověk":D

"Menu se nedělá jako kopa DIVů"
Já vím, ale když mi někdo řekne jak to udělám na div tak to pak dám i na li:)

"Proč to neuděláš normálně pomocí dvou obrázků, jeden z nich si natočíš v grafickém editoru? "
Tak to mám, ale chtěl jsem to hezčí. Přecejenom na tebe udělá dojem něco, co bude "animované" než něco co se hned změní. Nechám to tak dík.
Radek9
Profil
radvis:
Můžeš si udělat animovaný gif, co to otočí, a dát ho na pozadí.
martindeveloper
Profil
Bubák:
"neumí CSS transformace" - -moz-transform, -o-transform, -webkit-transform
Použil jsem to jednou při Aprílu, a fungovalo to všude kromě IE (tam by to asi šlo přes tebou zmiňovaný filtr matrix).
Nox
Profil
většinou to má ale nekvalitní antialiasing, rotace písma vypadá divně a rychlost taky nic extra...aspoň co jsem zatím viděl
(jestli máš protiukázku, tak klidně sem s ní)
martindeveloper
Profil
Nox:
Ano AA tam není nic moc, ale rychlostně jsem si v Opeře nějak nestěžoval.
Každopádně to prohlížeče umí, takže výrok "neumí CSS transformace" neplatí :-)
Bubák
Profil
martindeveloper:
Každopádně to prohlížeče umí, takže výrok "neumí CSS transformace" neplatí
Ale platí, spousta lidí neaktualizuje prohlížeče, takže mají starší verze, které CSS transformace neumí.
martindeveloper
Profil
Bubák:
"v mnoha prohlížečích to nepůjde" nebyla specifikována verze či tak něco :-)
Ale to je fuk, tohle je zbytečné slovíčkaření.
Bubák
Profil
martindeveloper:
specifikována verze či tak něco
Firefox 3.5, Opera 10.5.
Safari, Chrome - nevím.
Statistiky verzí prohlížečů nemám, třebas TOPlist háže všechny Gecko prohlížeče do jednoho pytle.
Dranel
Profil
Bubák:
Na Rankings.cz jsou statistiky jednotlivých prohlížečů...
alda
Profil
A co flash ??? určitě to půjde ale ať už to dělá hodný nebo zlý člověk nebude to zadarmo
imploder
Profil
Jasně, udělejte menu ve flashi.... bez flashe budou stránky nepoužitelné, s flashem zasekané. Co třeba použít animovaný gif, jak tady už padlo?
Bubák
Profil
imploder:
bez flashe budou stránky nepoužitelné
Vždyť jde úplně jednoduše flashovému menu dát HTML alternativní obsah, třebas zrovna to menu, které má radvis hotové.
radvis
Profil *
Menu, které jsem chtěl dělat bylo "obrázkové" takže by to v daném gifu šlo, ale já jsem chtěl aby se při najetí pomalu otáčelo a to by možná v tom flashi bylo lepší. Nicméně jsem to menu nakonec stejně nerealizoval takže díky:).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0