Autor Zpráva
kuty
Profil
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jakým nejlepším způsobem, by se dalo udělat, aby se reklama na mých stránkách zobrazovala pouze jednou denně pro danou IP adresu. Na svojem webu využívám wordpress s mysql databází.

Mám pouze základní znalosti, takže čím jednodušší řešení tím lépe. :o)

Děkuji za odpověď.
panther
Profil
kuty:
ukládat si ke každé reklamě čas posledního zobrazení a IP adresu. Pokud se IP adresa shoduje s aktuální a časový rozdíl není menší než 24hodin, nezobrazí se/zobrazí se jiná.
kuty
Profil
Pro upřesnění: Chci zobrazovat jen jednu reklamu, takže mi stačí ukládat jen informaci, jestli byla zobrazena nebo ne.

Napadlo mě tohle: Mít tabulku, kde by byla Ip adresa a proměnná, která by by měla hodnoty 0 nebo 1. Když by návštěvník navštívil stránku, tak by se script podíval do tabulky a když by byla u jeho IP 0 tak by reklamu zobrazil a uložil tam 1 a když by tam byla 1 tak by reklamu nezobrazil. A tuhle tabulku bych vždycky řekněme o půlnoci vynuloval. Bylo by to pro mě asi jednodušší než porovnávat časový rozdíl a účel by to splnilo. Vidíte v tomhle nějaký funkční problém?
panther
Profil
kuty:
Vidíte v tomhle nějaký funkční problém?
kromě toho, že se mi reklama zobrazí ve 23:59 a 00:01 znovu ne :-)
kuty
Profil
No vytvořil jsem si novou tabulku pod sql databází, na které mi běží wordpress. Nepodařilo se mi však přidat kod, který by mi do tabulky přidal hodnoty. Nejsem příliš znalý mysql a php tak kdyby mi někdo poradil, byl bych vděčný. Předem děkuji.
Bubák
Profil
Jenom se zeptám, je nějaký důvod vázat zobrazení reklamy na IP adresu? Jednodušší a běžné je použít cookie.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0