Autor Zpráva
doby92
Profil *
Dobrý den chtěl bych se optat jak se jdá udělat takový object který by obsahoval odkazy na přepínání informací (bez opětové načítání stránky)

viz. odkaz http://www.games.com/

je to hned na hlavní stránce...zkoušel jsem to ale nenapadl mě způsob bez načítání...Děkuju za radu...nebo za poskytnutí zdroj. kódu...

S pozdravem Doby92
Filip Bartoš
Profil
Dobrý den, hledejte ve vyhledavači "AJAX".
Chamurappi
Profil
Reaguji na Filipa Bartoše:
Řekl bych, že odkázaná stránka nepoužívá AJAX. Při přepínání se neptá serveru, co má zobrazit (což je v tomto případě docela rozumné).


Reaguji na dobyho92:
Viz Skrývání a odkrývání textu na přání uživatele. Je to jednoduchý skript, který mění stav CSS vlastnosti display na různých elementech.
doby92
Profil *
Díky moc to je přesně ono =)) opravdu děkuji =))
doby92
Profil *
Ještě bych měl prozbu...nevíte někdo jak ten kód upravit tak...aby fungoval...kdyz kliknu na jedno pole otevre se a kdyz kliknu na druhy pole tak se tamto zavre a novy otevre....snad me chapete... predem dekuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na dobyho92:
<a onclick="document.getElementById('spolecny-rodic').className = 'stav-1'; return false">Jedno pole</a>,
<a onclick="document.getElementById('spolecny-rodic').className = 'stav-2'; return false">Druhé pole</a>
Tento skript změní třídu elementu s id="spolecny-rodic" při kliknutí. O zbytek nechť se postará CSS.
doby92
Profil *
nak to v tom nevidim zkousel jsem to nak poupravit ale neprisel jsem na spravnou kombinaci...muzes mi to upravit prosim zde je zdroj. kod
<script>
function zobrazSkryj(idecko){
el=document.getElementById(idecko).style; 
el.display=(el.display == 'block')?'none':'block';
}
</script>
<style>
h3 {cursor: pointer; cursor: hand; text-decoration: underline}
.skryvany {display: none}
</style>

...

<h3 onclick="zobrazSkryj('oddil1')">Nadpis</h3>
<div id="oddil1" class="skryvany">
První oddíl: bla bla bla text</div>
<h3 onclick="zobrazSkryj('oddil2')">Nadpis druhého oddílu</h3>
<div id="oddil2" class="skryvany">
Druhý oddíl: bla bla bla text</div>
Chamurappi
Profil
Reaguji na dobyho92:
muzes mi to upravit prosim zde je zdroj
Ne. Myslím, že má rada byla dostačující. Máš-li konkrétní problém s jejím použitím, ukaž svůj pokus a můžeme hledat chybu.
mattyZEM
Profil
Chamurappi:
Takže to znamená, že mají mít všechny <div>-y (ty které chci upravovat) stejné ID?
Chamurappi
Profil
Reaguji na mattyZEMa:
Ne. Jde jen o jeden <div>, o jednoho společného rodiče. Tomu se změní třída. Nic víc.
mattyZEM
Profil
Takže className vyhledá class v určitém ID podle getElementById?
Chamurappi
Profil
Reaguji na mattyZEMa:
Ne, className reprezentuje atribut class. Tím, že přiřadím řetězec do něco.className, změním atribut class. Žádné hledání to nedělá.

Už děsně dlouho mám chuť o tomhle napsat článek, ale vždycky si říkám, že to je příliš triviální myšlenka na vysvětlování. Asi tak triviální není.
mattyZEM
Profil
Aha! Už to asi chápu :D

CSS:
div.stav-1 div#jednopole {display:block;background:black;}
div.stav-2. div#druhepole {display:block;background:black;}

Je tak? o.O

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0