Autor Zpráva
Milan01
Profil
Zdravím, zajímalo by mě, jestli jde nějak udělat, aby se stránka přesměrovala podle typu prohlížeče. Myslel jsem použít na to JavaScript, jelikož tam umím ujistit ty prohlížeče, ale neumím zapsat, aby na tu stránku přešel. A zase naopak v PHP bych věděl jak zpasat, aby přešel na určitou stránku, ale nevím jak zjistit verzi prohlížeče (je tam na to nějaká funkce - get_browser(), jenže není skoro nikde podporována, proto tento způsob nemohu použít). Přijde mi to, že asi nejsem jediný, kdo třeba toto řeší, jenže jsem nikde nenašel, jak to udělat :( Stačí mi zjistit, zda je to IE , nebo něco jiného.
Pokud máte nějakou zkušenost, podělte se o ní.
Díky! Milan
Spikee
Profil
if (navigator.appName == "Microsoft Internet Explorer" && parseInt(navigator.appVersion) >= 4)
{window.location.href = "stranka.htm"}
Myslím, že takto. Už som to dlho nepoužil. Je to nespoľahlivé
Milan01
Profil
Díky! no jasně, to by mohlo být ono, zkusím to, ale proč nespolehlivé? Jako je mi jasné, že udělat něco tím stylem že to je kompatibilní pro všechny prohlížeče je nejlepší, jenže když už se to použije, tak jakto, že to je nespolehlivé? :( Jinak díky....
Milan01
Profil
OK tak to funguje, ale mám ještě jeden dotaz - jde z JavaScriptu
vypsat třeba proměnná, ale myslím aby se vypsala třeba jako v PHP
do zdrojového kódu, ne to přímo vypsat na obrazovku. Zkrátka
potřebuji to použít v PHP, jenže nevím, jestli si JavaScript s PHP
nějak rozumí.
Tak snad tomu tady rozumíte alespoň vy :) (zatím to tak vypadá)

Díky moc!
llook
Profil
Nespolehlivé je to proto, že uživatel může mít vypnutý Javascript.

Druhý dotaz: Asi by bylo příště lepší založit si pro nový dotaz nové téma.
Javascript si s PHP rozumí asi tak jako prohlížeč se serverem. Javascript se zpracovává v prohlížeči - na straně klienta, zatímco PHP se zpracovává na straně serveru. PHP generuje odpověď na požadavek, pokud nějakým způsobem přinutíš Javascript poslat serveru požadavek, tak se jím bude zabývat.
Vypsání do zdrojového kódu, nejsem si jistý, že zcela chápu dotaz. Pokud jde o to, že máš proměnnou třeba promenna = "<img src=\"url\" alt=\"alt\" />" a to chceš vypsat tak, aby se vložil do stránky obrázek, tak to je těžší. Zkus hledat něco o innerHTML (pouze pro Mozillu a MSIE) nebo DOM (pro všechny prohlížeče).
MVK
Profil *
Detekce prohlížeče pomocí PHP:
http://interval.cz/clanek.asp?article=1188
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0